Чому розвивається кіста яєчників

12:13, 18 березня 2014
Країна
626 0

Кісти яєчників можуть розвиватися під впливом цілої низки причин

Фото: wofwom.com

Відтоді як стало поширене ультразвукове дослідження, гінекологи все частіше стали ставити діагноз «кіста яєчника». Раніше діагностувати кісту було складно, бо вона може протікати безсимптомно, рідко має великі розміри і не призводить до серйозних ускладнень, пише Lady.tochka.net.

У нормі щомісяця в яєчнику дозріває і лопається фолікул (до середини менструального циклу), і з нього виходить яйцеклітина, яка потрапляє в маткову трубу для можливого запліднення. На місці фолікула утворюється жовте тіло, термін життя якого всього 10-14 днів. Воно має стати підтримкою для плода, поки не сформується плацента. Якщо не відбувається зачаття, настає відторгнення слизової оболонки матки і менструація.

Як правило, розвиваються кісти з фолікула, що дозріває в яєчнику. Кіста утворюється на місці фолікула, котрий не лопнув, і містить рідину, яку виробляють клітини стінок кісти. Чим більше рідини скупчується в порожнині, тим більша за розмірами стає кіста.

З усіх захворювань яєчників кіста трапляється частіше за інші, і є доброякісною пухлиною. Саме слово «кіста» означає «бульбашка», і це слово безпосередньо відображає суть патологічних процесів.

Слід відзначити, що більшість кіст не небезпечні для здоров'я жінки і часто проходять самостійно без будь-якого лікування, такі кісти називаються функціональними або тимчасовими.

Їх не потрібно видаляти, зазвичай вони не досягають великих розмірів і «проходять» самі протягом декількох менструальних циклів.

Але можлива поява і патологічних кіст (дермоїдних і ендометріоїдних), які самі не «пройдуть» і їх обов'язково потрібно видаляти хірургічно. У ряді випадків дермоїдна кіста може дати ускладнення або перекрутитись, в результаті у хворої жінки з'являється різкий біль в животі. У таких випадках хірургічне втручання має бути здійснене негайно.

Часто кісти яєчників ніяк себе не проявляють, менструація не порушується, цикл регулярний, а виявляються вже як знахідка при огляді у гінеколога або при ультразвуковому дослідженні.

У міру збільшення розмірів кісти можуть з'явитися серйозніші симптоми - порушення менструального циклу, сильні тягнучі болі внизу живота, запальний процес в яєчниках. Якщо кісти досягають гігантських розмірів, болі можуть бути з боків живота, живіт збільшений в розмірах, а жінок турбують часті позиви до сечовипускання.

Ознаками, що вказують на наявність захворювання, є нерегулярні болісні менструації, збільшення розміру живота.

Можливі й інші симптоми:

біль внизу живота, який може з'являтися без видимих ​​причин,

порушення менструального циклу,

тривалі і болісні місячні,

болі внизу живота після фізичних навантажень, статевого акту, а також під час сечовипускання або випорожнення кишечника.

кров'янисті виділення з піхви

безпліддя.

Кісти яєчників можуть розвиватися під впливом цілої низки причин, найбільш поширеними з яких є:

1. гормональна дисфункція (рання менструація, порушення процесів дозрівання фолікула і овуляції)

2. запальні процеси в яєчниках

3. гіпотиреоз (зниження функції щитовидної залози) та інші ендокринні захворювання

4. хірургічне переривання вагітності: аборти і міні-аборти

Тактику лікування вибирає лікар залежно від складності захворювання та його форми. Воно може бути консервативним (медикаментозним) або ж хірургічним.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter