У МОЗ прокоментували "протикарантинні бунти" в деяких містах / фото УНІАН

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що йому прикро через те, що в Луцьку та Тернополі відмовилися посилювати карантинні обмеження за вимогами «червоної» зони карантину.

Читайте такожУ МОЗ б'ють на сполох: українці стали рідше робити щеплення

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час брифінгу в рамках робочої поїздки до Львова, який транслювався на сторінці МОЗ у Facebook.

Коментуючи відповідні рішення міських рад Луцька та Тернополя, він зазначив, що неважливо, яка назва міста або назва державної посади.

«Коли говорять, що «я не буду виконувати», то за це є відповідальність… Це ж не просто чиєсь бажання когось перевести в ту чи іншу зону. Це чітко визначено порядком, усіма протоколами, в який спосіб та яким чином переводиться в той чи інший рівень (епідемічної – УНІАН) небезпеки, тому прикро, звичайно, що така реакція, що вони замість того, щоб подумати про здоров’я своїх громадян, починають переходити в іншу площину», - заявив він.

Також Степанов зазначив, що він буде пояснювати відповідні рішення центральної влади «будь-якій людині, від якої залежить здоров’я українців».

Міністр наголосив, що критерії, за якими визначаються зони епідемічної небезпеки, однакові для всієї України. «Ці критерії, які ми визначили на засіданні уряду 22 липня, одразу були відомі і одразу говорили, що всі цифри, на основі яких ми їх визначаємо, ми публікуємо, вони є відкриті і постійно є на сайті МОЗ, тут немає жодної політики», - заявив він.

Степанов підкреслив, що МОЗ чітко визначає, який рівень небезпеки в тому чи іншому місті чи районі. «Про це говорять цифри, на основі яких це все визначається», - додав міністр.

Очільник МОЗ також зазначив, що чинним українським законодавством чітко визначено, хто має контролювати виконання дотримання карантинних обмежень і що передбачається за невиконання цих обмежень. «У нас є інші органи, які контролюють виконання (карантинних обмежень – УНІАН) – це Держпродспоживслужба, Нацполіція, Нацгвардія, Держприкордонслужба, кожен діє в межах своєї відповідальності», - додав Степанов.

«Я маю надію, що ми живемо в правовій державі та відповідно це буде контролюватися і це буде виконуватись нарешті будь-яким мером міста чи будь-яким головою району. Тут немає жодної політики, бо тут мова йде про здоров’я та про життя», - наголосив він.

  • Як повідомляв УНІАН, з 1 серпня в Україні почали працювати нові правила адаптивного карантину, який було продовжено до 31 серпня. Всі регіони розділено на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
  • Перелік регіонів, які увійшли до тієї чи іншої зони, Держкомісія ТЕБ та НС визначатиме щоп'ятниці, перехід регіону до іншої зони відбуватиметься з понеділка. Карта карантину доступна на сайті МОЗ.
  • З 3 серпня червону зону встановлено в Луцьку, Тернополі та Кіцманському районі Чернівецької області.
  • Того ж дня депутати міських рад Луцька та Тернополя вирішили не посилювати карантин відповідно до вимог червоної зони. В Тернополі представники місцевої влади заявили, що місто помилково включили до "червоної зони", оскільки кількість тестувань на 100 тисяч населення у місті сягає 83,6, коли норма 24, а лабораторний центр за добу проводить 184 ПЛР-тестів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram