В Харкові буде вироблятися вакцина CoronaVac / фото city.kharkov.ua

Харківське підприємство "ЛекХім" в наступному році планує запустити виробництво вакцин в наповнених шприцах – в тому числі і вакцин проти COVID-19.

Про це стало відомо сьогодні на зустрічі колективу "ЛекХіму" з керівником міста Ігорем Тереховим.

"Це дуже важливий проект. Ми не знаємо, яка буде ситуація через місяць чи через два з пандемією. І те, що харківське підприємство збирається випускати вакцину та вкласти у виробництво приблизно 25 – 30 мільйонів євро – це дуже добре", - заявив Ігор Терехов.

Керівник міста також відмітив, що влада Харкова зараз робить все можливе для того, щоби підготуватися до вірогідної нової хвилі коронавірусу: закуповуються препарати, необхідне медичне обладнання, кисневі станції.

В Харкові буде вироблятися вакцина CoronaVac, створена китайською кампанією Sinovac Biotech. В 2021 році група "ЛекХім" стала офіційним постачальником цієї вакцини в Україну.

Група "Лекхім" існує з 1992 року. Через рік після початку роботи "Лекхім" першою в Україні організувала промисловий випуск препаратів у формі супозиторієв, а в 2000 році розпочала виробляти препарати в таблетках. Сьогодні група "ЛекХім" виробляє більше 200 найменувань лікарських препаратів, які продаються в аптеках Харкова, України та експортується в 35 країн світу. Щорічно група реєструє приблизно 10 нових препаратів.