Японські вчені придумали ліки, які стимулюють ріст зубів / / фото ua.depositphotos.com

В Японії вчені винайшли ліки для для людей, у яких немає зубів з різних причин, включно з вродженими дефектами, карієсом або ерозією.

Наразі люди без зубів змушені носити протези або ставити імпланти, але в недалекому майбутньому, імовірно, зуби відростатимуть заново.

Автор дослідження Кацу Такахасі заявив, що новий препарат блокує білок під назвою USAG-1, що обмежує ріст зубів. У початкових експериментах дослідники давали ці ліки мишам із вродженою малою кількістю зубів, унаслідок чого у них виростали нові зуби, водночас ріст не спричиняв жодних серйозних побічних ефектів або дискомфорту.

Відео дня

Тепер же на новому етапі випробувань, ліки будуть вводитися внутрішньовенно добровольцям у віці від 30 до 64 років.

Такахасі, завідувач відділення стоматології та щелепно-лицевої хірургії лікарні Кітано, прокоментував старт дослідження препарату на людях: "Ми хочемо зробити щось, щоб допомогти тим, хто страждає від втрати або відсутності зубів. Ми вважаємо, що очікування людей щодо зростання зубів високі".

Інші новини про зуби

Існує низка причин, які можуть призвести до зміни кольору зубів. Визначення точної причини допоможе поліпшити відтінок вашої посмішки. Ортодонт Халед Касем розкрив різницю між кольорами зубів.

Вас також можуть зацікавити новини: