Чернігівщина: схвалили програму щодо артеріальної гіпертензії

15:12, 31 березня 2011
Новини регіонів
0 0

Депутати Чернігівської міської ради на засіданні чергової сесії затвердили Програму профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у Чернігові до 2013 року.

Як передає кореспондент УНІАН, рішення про схвалення Програми було опрацьовано у депутатських комісіях, тому присутні на сесії депутати майже одноголосно підтримали документ.

За інформацією управління охорони здоров`я міської ради, у 2010 році у Чернігові виявлено понад 73 тис. осіб з підвищеним тиском (майже 30% дорослого населення), зареєстровано гіпертонію у майже 70 тис. мешканців міста (28,4% дорослого населення).

Аналіз смертності жителів міста свідчить, що 63,8% випадків смертності становить смертність саме від хвороб системи кровообігу. Щорічно у місті реєструється більше 2 тис. померлих від серцево-судинних захворювань. Найбільше чернігівців помирають від ускладнень артеріальної гіпертензії – від інфаркту міокарда та мозкового інсульту. Кожного року в обласному центрі Чернігівщини реєструють 400-450 випадків гострого інфаркту міокарду та понад 800 випадків інсульту з гіпертонією.

В управлінні охорони здоров`я підкреслили, що подібна програма у місті вже діяла і дала результати зниження випадків смерті від інфаркту та інсульту у межах 14-20%. Зважаючи, що доступність населення до високотехнологічних методів лікування серцево-судинних захворювань обмежена, альтернативою є широке запровадження тромболітичної терапії у хворих на інфаркт міокарда та мозковий інсульт.

"Тромболізисна терапія – сьогодні загальновизнаний метод збереження життя хворих та зменшення інвалідності", - пояснили в управлінні.

Обсяг фінансування Програми з місцевого бюджету складає 320 тис. грн. на три роки. За ці кошти будуть придбані тромболітичні препарати, які зменшують смертність та інвалідність внаслідок інфарктів та інсультів.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter