этот материал доступен на русском

Знайдено новий спосіб зупинити старіння

08:03, 31 травня 2018
Зарубіжні новини
1622 0
Вчені назвали новий спосіб, як запобігти старінню / фото zeenews.india.com

Про це йдеться в дослідженні вчених з школи медицини при Університеті Вірджинії, повідомляє MedicalXpress.

Ядро клітин містить ДНК, а його внутрішня мембрана покрита ядерною ламіною – фібрилярною стікою з білків ламінів. Ця структура контактує з хромосомами і ядерними РНК, беручи участь у регуляції активності генів і вимикаючи їх.

Читайте такожУчені встановили частоту занять спортом, щоб зберегти серце "молодим"

Проте з віком виникає дефіцит ламінів, що призводить до утворення складок у внутрішній мембрані. Через це порушується зв'язок оболонки з ДНК та активізуються небажані гени.

Як результат - порушується правильне функціонування клітин, що призводить до розвитку жирової хвороби печінки та інших вікових захворювань.

«Коли ваша ядерна мембрана перестане функціонувати належним чином, вона може звільнити ДНК, яка повинна бути відключена. Так клітина печінки стане жировою. Згодом печінка стає схожою на швейцарський сир», - пояснив один з дослідників.

Вчені вважають, що «зморщуванню» ядерної мембрани можна запобігти за допомогою вірусів для доставки відсутніх ламінів.

Раніше вчені перерахували основні ознаки старіння. Зокрема, якщо людина стогне, нахилившись по журнал, який упав, або засинає перед телевізором, то, найімовірніше, він починає старіти. Крім того, до списку ознак наближення старості вчені внесли біль, скутість в суглобах і складності з використанням сучасних технологій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter