этот материал доступен на русском

Робота в нічну зміну руйнує синхронізацію між мозком і кишечником

19:34, 10 липня 2018
Зарубіжні новини
288 0
Робота вночі може закінчитися болем в животі / Marjan Lazarevski

Робота вночі може настільки порушити біологічні ритми людей, що мозок і система травлення починають взагалі жити кожен своїм життям. Таку загрозу, як пише The Guardian, встановили вчені з Центру сну і досліджень результативності Вашингтонського державного університету.

Вони виявили, що три нічні зміни поспіль мають не великий вплив на головний природний годинник в мозку. Але при цьому влаштовують справжній хаос у тому, як функціонує кишечник, руйнуючи природний 12-годинний цикл.

Читайте такожНазвано смертельну небезпеку каструль і сковорідок з антипригарним покриттям

Висновок вчених проливає світло на драматичний вплив роботи в нічну зміну на різні біологічні годинники, які керують природними ритмами органів і системами в людському тілі. Внутрішнє неузгодження між днем і нічним часом доби може пояснити, чому люди, які працюють вночі, і ті, хто страждає від наслідків зміни часового поясу, часто скаржаться на болі в животі і інші проблеми з кишечником. При цьому, симптоми зникають, щойно тіло пристосовується до нового часу.

Читайте такожУкраїна - країна хронічно втомлених громадян

«Один з симптомів, від яких люди страждають, коли подорожують між часовими поясами, - це шлунково-кишковий дискомфорт. Він виникає тому, що збивається синхронізація кишечника з центральним біологічним годинником», - пояснив директор Центру сну і досліджень результативності Вашингтонського державного університету Ганс Ван Донген.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter