Ілюстрація / REUTERS

У Німеччині проаналізували методику скринінгу на виявлення коронавірусу COVID-19, яку застосовують перед евакуацією громадян інших країн з Китаю, і вона виявилася неефективною.

Про це повідомляє CNN із посиланням на аналіз, опублікований в медичному журналі, передає НВ.

Дослідники оцінили процес скринінгу 126 осіб, евакуйованих у Німеччину з Уханя, Китай. Всі вони покинули Ухань 1 лютого і перед евакуацією були обстежені на наявність симптомів і клінічних ознак інфекції.

В результаті двоє людей опинилися заражені китайським коронавірусом. За словами дослідників, процес скринінгу на основі симптомів виявився неефективним при виявленні вірусу.

Читайте такожКількість інфікованих коронавірусом на борту Diamond Princess перевищила 540 - ЗМІ

Після прибуття в Німеччину 10 з пасажирів були переведені в клініку Франкфурта, і у всіх результат на коронавірус виявився негативним.

Решта 116 пасажирів пройшли ще одне медичне обстеження, а в одного пасажира була підвищена температура і кашель. Однак коронавірус у цього пацієнта не виявили.

З решти 115 пацієнтів 114 дали згоду на мазок для тестування на коронавірус. У двох виявився позитивний результат, і вони були ізольовані. У одного пацієнта був слабкий висип і біль у горлі.

За словами дослідників, два ізольованих пацієнта були "здорові" - у них не було температури протягом семи днів після госпіталізації.

Крім неефективності процесу скринінгу, автори виявили, що вірус потенційно може поширюватися тими, хто проявляє легкі симптоми: "Виділення потенційно інфекційного вірусу може відбуватися у людей, у яких немає лихоманки і немає ознак або є тільки незначні ознаки інфекції".

Читайте такожУ SkyUp розповіли про додаткові заходи безпеки на літаку з евакуйованими з Китаю українцями

Як повідомляв УНІАН, про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу. Він передається від людини до людини, інкубаційний період триває від 2 до 12 діб.

Всесвітня організація охорони здоров`я 30 січня оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення у зв`язку з поширенням коронавірусу з Китаю.

Кабінет міністрів України виділив 4,5 млн грн з резервного фонду держбюджету на евакуацію українців із зони розповсюдження коронавірусу в Китаї.

В МОЗ заявили, що евакуації підлягають лише ті, хто не має симптомів гострої респіраторної інфекції.

Евакуйованих громадян України помістять на обсервацію мінімум на 14 днів.