Нігті розкажуть про стан здоров'я - медики

17:31, 10 листопада 2017
Зарубіжні новини
466 0

Внаслідок нестачі вітамінів, кальцію і білків у раціоні нігті нерідко стають крихкими, а через дефіцит заліза - увігнутими.

pixabay.com

Медики стверджують, що оцінка стану нігтів дозволяє виявити проблеми з легенями, нирками, печінкою, симптоми артриту, дефіцит вітамінів і мінералів, фізичний стрес, недоїдання, рак та інше, пише The Deccan Chronicle.

Читайте такожМедики розповіли, як розпізнати ознаки нестачі заліза

Наприклад, при анемії та псоріазі на нігтях утворюються ямки. Збліднення половини нігтя свідчить про зниження рівня альбуміну в крові.

При нестачі кисню нігті синіють. А при інфекційному ендокардиті ділянки шкіри під нігтями починають кровоточити. Також фахівці кажуть: внаслідок нестачі вітамінів, кальцію і білків у раціоні нігті нерідко стають крихкими, а через дефіцит заліза - увігнутими.

Читайте такожАналіз сльози розповість про вміст вітамінів в організмі - дослідження

Деформація нігтів є одним із симптомів емфіземи та інших проблем (симптом барабанних паличок). Маленькі ямки на нігтях можуть утворюватися при екземі й артриті. Горизонтальні лінії (лінії Бо) на нігтях - ознака фізичного стресу. Вони часто з'являються після хіміотерапії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter