Масштаби повторного зараження можуть бути значно більші, ніж здається / REUTERS

У двох працівників лікарні в Індії виявили новий коронавірус. Через кілька місяців після їхнього одужання у них знову виявили COVID-19, хоча жодних симптомів не було.

Читайте такожВ Україні новий антирекорд: за добу коронавірус виявили у 4 тисяч 27 осібПро це пише журнал Nature, пояснюючи, що йдеться про двох медиків: 35-річного чоловіка і 28-річну жінку, які працювали на передовій боротьби з пандемією COVID-19. У обох з них вперше виявили коронавірус в травні. Тоді хвороба теж протікала без симптомів. Після одужання, коли тести показали негативний результат, вони повернулися до роботу.

Через три з половиною місяці в них знову виявили коронавірус. В обох медиків не було жодних симптомів. Але цього разу рівень вірусного навантаження був значно вищим, ніж в травні. Вчений Вінод Скарія з Інституту геноміки й інтегративної біології в Нью-Делі провів аналіз зразків. 

Виявилося, що вдруге індійські медики заразилися версією коронавірусу, яка генетично відрізнялася від тієї, яку вони підхопили першого разу. Це доводить, що тест виявив не залишки COVID-19 після зараження в травні, а саме повторний контакт з коронавірусом. Автори наголошують, що їхнє дослідження вказує недооцінені масштаби повторного зараження.

Що відомо про повторне зараження коронавірусом?

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ