Американці назвали вітамін, який знижує ризик смерті на 57% / фото REUTERS

Кожна людина на планеті Земля прагне провести якомога довше і щасливіше життя. Схоже, американські науковці знайшли спосіб як збільшити тривалість життя людства. 

Так, спеціалісти провели серію досліджень, в ході яких з'ясували дивовижні властивості вітаміну D щодо зниження рівня ризику смерті від будь-якої медичної причини на 57%, пише Express.

За словами медичного директора Healthspan Сари Брюер, науковці скоригували результати з урахуванням віку, статі, сезону забору крові, освіти, індексу маси тіла (ІМТ), куріння та фізичної активності, супутніх захворювань (при наявності більше одного захворювання або стану), які можуть вплинути на смертність: таких як діабет, гіпертонія, серцево-судинні захворювання і рак.

Дослідження, проведені у восьми країнах Європи та США за участю понад 26 тисяч дорослих від 50 років і старше, показали, що у людей з найвищим рівнем вітаміну D ймовірність смерті була на 57% нижча з будь-якої медичної причини.

"Попри те, що рівні вітаміну D3 розрізняються залежно від країни, статі і пори року, зв’язок між тими, у кого найнижчий, і тими, у кого найвищий рівень вітаміну D в кожній країні, була дивно постійною", – наголошують науковці.

Експерти припускають, що низький рівень вітаміну D пов’язаний зі зменшенням обсягу мозку і з підвищеним ризиком інсульту, але корекція дефіциту вітаміну D може запобігти до 17% випадків деменції.

Науковці наголошують, що хоча наш організм може виробляти вітамін D під впливом сонячного світла, цього зазвичай недостатньо для задоволення наших потреб, інакше він не був би класифікований як вітамін.

Вони радять кожній людині споживати мінімум 10 мкг вітаміну D3 на день для запобігання станів дефіциту вітаміну D, про що можуть свідчити болі в м’язах і кістках, остеомаляція або рахіт.

Разом з тим, наголошується, що для оптимального здоров’я варто вживати більші дози вітаміну D - від 25 мкг до 50 мкг. Особливо це стосується людей похилого віку, оскільки здатність синтезувати вітамін D знижується в більш пізньому віці.

Вас також можуть зацікавити новини: