Шостий лиман знаходиться на межі висихання / Фото: facebook.com/rusevivan

У Національному природному парку «Тузловські лимани» (Одеська обл.) через порушення водообміну висохли п'ять з 13 лиманів.

Про це в Facebook повідомив відомий еколог, співробітник зазначеного нацпарку Іван Русєв.

Читайте такожПід Одесою пронеслася піщана буря (відео)

За його словами, днями група вчених НПП «Тузловські лимани» провела обстеження заповідних водойм.

«П'ять лиманів з 13 у нас уже зовсім висохли, і там сіль слабо сформувалася», - написав Русєв. Шостий за рахунком лиман Будур також на межі повного висихання - він скоро залишиться повністю без води, якщо не відновиться водообмін Чорне море - Тузловські лимани», - розповів він.

Еколог акцентує увагу, що саме порушення водообміну між заповідними водоймами і Чорним морем стало причиною такого стрімкого висихання.

Як зазначив Русєв, зараз лиман Будур практично без води. На невеликій його площі йде формування солі. За останні місяці водна екосистема лиману поступово набувала яскраво-червоного кольору.

«Пік таких відтінків лиман досягнув до середини вересня і нагадував пейзаж далекої планети. Такий колір є своєрідним індикатором масового «цвітіння» зеленої мікроводорості дуналіела саліна в період високої температури і солоності лиману. Важливу роль також відіграють і галобактеріі», - пояснює Русєв.

Він зазначає, що на даний час співробітники нацпарку шукають можливості, зокрема, технічні, щоб відновити водообмін і міграційний шлях для гідробіонтів (організмів, пристосованих до перебування у водному середовищі, наприклад, риби) між Чорним морем і Тузловськими лиманами.

Довідка УНІАН. «Тузловські лимани» - національний природний парк, розташований на території Татарбунарського району Одеської області. Створений 1 січня 2010 року. Площа - 27 865 га. Загальна площа водних дзеркал водойм - 206 кв. км. Система озер, розташованих у парку, має статус водно-болотних угідь міжнародного значення, відповідно до Рамсарської конвенції, з особливим охоронним режимом.