Україну накрив пил з пустелі / колаж УНІАН, фото REUTERS, EUMETSAT

В Україні пил з Сахари розвіється після дощів, які пройдуть у найближчі дні, а саме 3-4 квітня. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр у соціальній мережі Facebook.

Як зазначають синоптики, 30-31 березня на територію України з південного заходу поширилося дуже тепле повітря, африканського походження, середня добова температура перевищила норму на 5-12 градусів.

Водночас, разом з цим теплом з північної частини Африки переноситься і пил, про що свідчать супутникові знімки. Зокрема, цей пил створює ефект затуманеного неба, в приземному шарі може спостерігатися імла. Концентрації пилу не перевищують гранично допустимих норм.

Відео дня

"Найближчої доби така ситуація утримається у більшості областей країни, лише у західних областях завтра вдень атмосферний фронт зумовить дощі, згодом 3-4 квітня дощі пройдуть на більшій частині території країни, зміниться повітряна маса, якість повітря поліпшиться", - наголосили синоптики.

Пил із Сахари охопив Україну - що відомо

Як повідомляв УНІАН, в Україну прибуває пил із Сахари. Очікується значне погіршення якості повітря в найближчі дні. 31 березня пил вже дістався до Прикарпаття, а 1 квітня його мають відчути в усій Україні. 

Вас також можуть зацікавити новини: