В Україну повернуться дощі / Фото ua.depositphotos.com

Цього тижня в Україні буде тепло, в середньому температура становитиме +20°. Але в середу в країну повернуться дощі і закінчаться тільки у неділю. 

Про це свідчать дані Погода УНІАН.

Читайте такожСніг залишає схили: у Карпатах починається справжня весна (фото)

У понеділок, 10 травня, практично по всій Україні очікується сонячний день. На заході потеплішає до +23°, в центрі, на півдні і півночі - до +18°, на сході - до +17°.

Прогноз погоди в Україні на 10 травня / фото УНІАН

У вівторок сонця в Україні стане ще більше і потепління продовжиться. По всій країні температура вдень не опуститься нижче +19°. Найхолодніше буде в Криму: тут стовпчики термометрів застигнуть на позначці в +18°.

Прогноз погоди в Україні на 11 травня / фото УНІАН

У середу опади повернуться в центр, на південь і схід країни, а також зачеплять Сумщину. Там, де пройдуть дощі, температура опуститься до +15°...+17°. На решті території вона залишиться без змін.

Прогноз погоди в Україні на 12 травня / фото УНІАН

У четвер дощі поширяться по всій Україні, крім Криму. Температура у західних областях впаде до +16°, в центрі - до +17°, на півдні протримається на рівні +20°.

Прогноз погоди в Україні на 13 травня / фото УНІАН

У п'ятницю дощі продовжаться, але відступлять зі сходу України. Температура підвищиться на кілька градусів.

Прогноз погоди в Україні на 14 травня / фото УНІАН

У суботу дощі продовжаться. У неділю опади відступлять, дощі залишаться тільки на Чернігівщині та Сумщині. На вихідних в Україні буде так само тепло, як і в п'ятницю. 

Прогноз погоди в Україні на 15 травня / фото УНІАН
Прогноз погоди в Україні на 16 травня / фото УНІАН

Народний прогноз на тиждень

10 травня - Семен Ранопашець. Враховуючи, що у всіх регіонах починалася оранка, люди говорили: "Рано пашеш - гарний врожай".

11 травня - Березосік. Ті, хто страждав весняними лихоманками, в цей день пили березовий сік, який у народі вважається лікувальним.

12 травня - Дев'ять Цілителів. Обов'язковим ритуалом цього дня було прочитання заговору від дев'яти напастей.

13 травня - Яків Теплий. В цей день закінчувалися всі сватівські справи. Травень - це був несприятливий місяць для весіль. Теплий вечір і зоряна ніч віщують гарний урожай.

14 травня - Веремій Запашник. Святий отримав таке прізвисько у зв'язку з найважливішою справою селян - оранкою і засівом полів. Якщо це хороший день, то урожай збирати в сухий день.

15 травня - Борис і Гліб Сіячі. Тривали польові роботи. У народі так і казали: "Борис і Гліб сіють хліб". Якщо соловей співає всю ніч - буде сонячний день. Якщо соловей заспіває раніше зозулі, літо буде щасливе.

16 травня - Мавра Розсадниця, Мавра Молочниця, Мавра - Зелені щи. Господині сіяли городи насінням овочів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram