Аномальна спека охопила всю Україну / фото ua.depositphotos.com

Україну охопила хвиля надзвичайної спеки. За прогнозами, температура в багатьох областях підвищуватиметься до +35°...+38°, а місцями й до +40°. Впоратися з такою спекою нелегко, а в умовах дефіциту електрики - ще важче. Терапевтка Марина Крапівнер у коментарі УНІАН розповіла, як врятуватися українцям від спеки.

За її словами, коли світло є, можна спробувати охолодити приміщення, а потім - не відчиняти вікна.

"Коли вимкнуть світло, якщо на вулиці спекотна погода, - вікна відчиняти не треба. Тому що дуже швидко нагріється приміщення. А якщо ми охолодили попередньо, то все-таки є шанс, що буде прохолодніше", - зазначила вона й додала, що можна також використовувати сонцевідбивні плівки на вікна.

Відео дня

Також можна вмикати вентилятор. Але коли працює він, то вікна навпаки потрібно відкрити, щоб був рух повітря.

"Якщо є вода вдома, значить, можна прийняти душ. Але спочатку треба прийняти досить гарячий душ - як зазвичай миємося. І тільки потім наприкінці прохолодненькою водою можна облити себе. Гарячий душ розширюватиме судини і теплообмін буде йти краще", - пояснила терапевтка.

Крім того, потрібно одягатися в легкий одяг із натуральних тканин і пити достатню кількість рідини.

"Тут ми рахуємо тільки воду. Ніякі соки, морси і все таке ми не рахуємо. Тільки вода. У воду можна, щоб було смачніше, додати часточки лимона, гілочку м'яти", - сказала Крапівнер і додала, що можна також зробити кубики льоду і потім класти їх у напої.

Вона нагадала, що з розрахунку на вагу людина води потрібно пити щонайменше від 30 мілілітрів на кілограм ваги.

Також під час спеки можна відмовитися від "важкої" їжі. "Це допоможе тільки просто тому, що гарячу їжу їсти буде жарко. І так жарко, а тут ще їжу треба гріти. І ми потіємо, коли їмо гаряче. Тільки з цих міркувань просто легше їсти щось, що можна їсти холодним: салати, овочі, холодні супи", - додала Крапівнер.

Аномальна спека в Україні - що важливо знати

Спека, яка зараз охопила Україну, стане ще сильнішою і триватиме довго. За даними синоптикині Наталії Діденко, пік спеки очікується 14-17 липня.

Синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха каже, що починаючи з 16 липня очікується деяке послаблення спеки.

Вас також можуть зацікавити новини: