Ющенко цілком задоволений, але ціна у 321 долар його «насторожує»

14:50, 13 березня 2008
Політика
3062 0

"Бо це є прецедент..."

Президента України Віктора ЮЩЕНКА насторожує поява ціни у 321 долар за тисячу кубометрів газу у домовленостях між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром».

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні журналістам у Брюсселі.

В.ЮЩЕНКО в цілому висловив задоволення змістом домовленостей, досягнутих під час переговорів у Москві. Він наголосив, що ці домовленості відповідають раніше досягнутим домовленостям на рівні президентів України і РФ. «Але є декілька нюансів, які необхідно сприйняти і зрозуміти», - сказав Президент, додавши, що це стосується появи нової ціни у 321 долар.

Він заявив, що цієї суми не було у його домовленостях з Президентом РФ Володимиром ПУТІНИМ.

В.ЮЩЕНКО зауважив, що переговорна команда пояснює це заміщенням, а також тим, що ця ціна не фігуруватиме у подальших українсько-російських відносинах. «Мене це насторожує, бо це є прецедент», - заявив В.ЮЩЕНКО, додавши, що у цьому питанні буде дуже важливою думка правників і експертів.

Крім того, Президент назвав важливим напрямком переговорного процесу з Росією перспективу подальших відносин. Зокрема, за його словами, це стосується нещодавньої заяви про намір підвищити ціну середньо- та центральноазійського газу у 2009 році.

"Ці дві позиції потребують окремої уваги уряду і переговорної групи, яка сьогодні веде нормальний, здоровий діалог у Росії", - сказав В.ЮЩЕНКО.

«Нам потрібно розрахуватись і вийти з цього надуманого газового протистояння», - сказав В.ЮЩЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, 12 березня міністр палива і енергетики в опозиційному уряді Юрій БОЙКО заявив про наявність контракту між «Нафтогазом України» і «РосУкрЕнерго» на поставки 1,5 млрд. куб. м газу в січні-лютому 2008 року за ціною 321 долар за тисячу кубометрів. Він продемонстрував журналістам контракт між «Нафтогазом України» і «РосУкрЕнерго», датований 6 березня. При цьому в контракті з боку «Нафтогазу України» стоїть підпис першого заступника голови правління компанії Ігоря ДІДЕНКА.

У Кабінеті міністрів і «Нафтогазі України» 11 березня стверджували, що контракту від 6 березня між НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго АГ» не існує.

12 березня у коментарях ЗМІ представники НАК «Нафтогаз України» погодилися з тим, що контракт є, але не визнали його діючим.

Сьогодні, 13 березня, голова правління ВАТ «Газпром» Олексій МІЛЛЕР і голова правління НАК «Нафтогаз України» Олег ДУБИНА підписали в Москві Угоду про розвиток відносин у газовій сфері. Відповідно до Угоди, з березня по грудень 2008 року в Україну буде поставлений газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менш як 49,8 млрд. кубометрів за ціною 179,5 дол. за тисячу кубометрів. Покупцем газу на кордоні з Україною буде НАК «Нафтогаз України».

При цьому, постачання середньоазіатського газу в січні-лютому в обсязі 5,2 млрд. кубометрів буде повністю оформлено і сплачено за контрактами «РосУкрЕнерго» і «УкрГаз-Енерго». Додатково до обсягів центрально- і середньоазіатського газу НАК «Нафтогаз України» оформить з «РосУкрЕнерго» контракт на купівлю-продаж російського газу, поставленого в Україну в січні-лютому 2008 року, за базовою ціною 315 дол. за тисячу кубометрів, розрахунки за який можуть бути здійснені шляхом повернення відповідних обсягів газу.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter