Ілюстрація REUTERS

Кабінет Міністрів України внесе на розгляд Ради нацбезпеки і оборони пропозиції щодо розширення санкційного списку підприємств.

Про це повідомила пресслужба українського Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб 24 липня.

"Чергові санкції стосуються низки юридичних осіб, залучених до процесу будівництва магістрального газопроводу "Краснодарський Край - Крим", незаконного видобутку вуглеводнів на захоплених українських родовищах, у тому числі родовищах, що знаходяться в межах материкового шельфу України", - повідомили в міністерстві.

До санкційного списку потрапляють 18 юридичних осіб, зареєстрованих у РФ, і шість - на території тимчасово окупованого Криму. Також до списку буде внесено підприємства, які постачають матеріали, обладнання та послуги заводу оборонно-промислового комплексу РФ "Фіолент", розташованому у Криму. Серед них компанії, зареєстровані на території РФ, Китаю, Туреччини та Боснії і Герцеговини.

"Такі дії з боку зазначених юридичних осіб сприяють легітимації незаконної окупації Криму та Севастополя Російською Федерацією, а також створюють реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Запровадження санкцій до всіх причетних підприємств, задіяних до процесу будівництва магістрального газопроводу "Краснодарський Край – Крим" та незаконного видобутку вуглеводнів на захоплених українських родовищах створить підґрунтя для подальших дій із метою обмеження або припинення економічних відносин із країнами Європейського союзу та США", – додали в міністерстві.

Як повідомляв УНІАН, 19 липня співголови українського конгресового кокусу внесли в Конгрес США законопроект, який передбачає введення санкцій проти Росії.