этот материал доступен на русском

Адвокати вимагають позачергового скликання Ради для збереження слідства у справах Майдану

11:52, 17 листопада 2019
Політика
380 0
Адвокати закликають не допустити зупинки слідства у справах Майдану / фото УНІАН

У Громадській організації «Адвокатська дорадча група» вимагають проведення позачергової сесії Верховної Ради для ухвалення норми, яка дозволить зберегти слідство у справах Майдану.

Про це повідомляється на сторінці Адвокатської дорадчої групи, яка представляє інтереси потерпілих в справах Майдану, у соціальній мережі Facebook.

Читайте такожДонський заявив, що матеріали у справах Майдану, які могли зникнути з ГПУ, створені при Трубі

«Вимагаємо від президента скликати позачергову сесію Верховної Ради і проголосувати норму, яка дозволить зберегти слідство у справах Майдану», - заявляють у Адвокатській дорадчій групі.

«Вимагаємо не передавати провадження у справах Майдану до ДБР до прийняття поправки, створення управління по Майдану в ДБР і переведення туди слідчих з ГПУ», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, з 20 листопада прокуратура втрачає повноваження розслідувати кримінальні провадження, тому всі справи щодо злочинів проти активістів Революції Гідності мають бути передані до Державного бюро розслідувань.

Парламент 15 листопада, незважаючи на вимоги потерпілих у справах Майдану, їхніх адвокатів та громадськості, не вніс зміни до закону про ДБР, якими передбачено, що слідчі з Генпрокуратури, поліції, Служби безпеки, а також прокурори Генпрокуратури, які розслідували ці справи, змогли поза конкурсом перейти до відповідного підрозділу ДБР. Разом з тим у ДБР навіть не створено такий підрозділ.

16 листопада адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська заявила, що з 20 листопада слідство у справах Майдану буде зупинено щонайменше до 3 грудня. «Норму про забезпечення слідства у справах Майдану після 20.11.2019 Верховна Рада не проголосувала... «не встигла». Наступна спроба лише 3.12. Тобто 20.11.2019 в нас таки «чорна діра». Передавати справи нема кому, нема куди. І тому цього не можна робити. А слідство – зупиняється», - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Раніше, 14 листопада, близько 100 громадських активістів, родичів загиблих учасників Революції гідності та потерпілих під час подій Майдану пікетували Офіс президента з вимогою до глави держави до 20 листопада скоординувати дії Верховної Ради, ГПУ та ДБР, щоб не допустити призупинення розслідування справ Майдану.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter