этот материал доступен на русском

Олексій Гончаренко: без ефективного санкційного механізму Рада Європи перетвориться на "клуб за інтересами"

15:58, 28 січня 2020
Політика
563 0
Олексій Гончаренко / Фото УНІАН

Наразі триває сесія ПАРЄ, де на голосування найближчим часом мають винести резолюцію, що значно ускладнить механізм запровадження санкцій проти країн-порушників. При цьому без ефективного санкційного механізму Рада Європи перетвориться у такий собі «клуб за інтересами».

Так заявив народний депутат Олексій Гончаренко у своїй статті на ресурсі Atlantic Council.

Читайте такожЧлен російської делегації заснув під час засідання комітету ПАРЄ (відео)

"У червні 2019 року проросійське лобі в ПАРЄ таки змогло провести рішення, згідно з яким Асамблея урізала собі можливість накладати істотні санкції на делегації, які порушують свої статутні зобов'язання або не поважають фундаментальні принципи та цінності Ради Європи, і тим самим відкрила свої двері для повернення російської делегації. ПАРЄ любить називати себе сторожовим псом демократії, прав людини та верховенства права в Європі. Але кому потрібен сторожовий пес, який не здатний  вкусити?", – пише Гончаренко.

За словами нардепа, українська делегація ПАРЄ зробить усе можливе для того, щоб поточна резолюція, що пропонує ускладнити існуючі механізми санкцій, була змінена та стала більш реалістичною. На думку Гончаренка, Рада Європи повинна бути здатна ефективно захищати права людини та європейські цінності по всій Європі, а також реагувати на виклики та кризи, які виникають в організації. 

«Усе це означає враховувати інтереси всіх членів, а не ставати інструментом для політичних програм окремих держав», – підсумовує народний депутат.

Нагадаємо, Atlantic Council — аналітичний центр, неурядова організація США, яка переважно займається міжнародними відносинами атлантичної спільноти, дослідженнями глобальної безпеки і економічного розвитку. Експерти цієї організації брали участь у підготовці санкцій проти високопоставлених росіян, які були введені США в 2018 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter