Перший заступник генпрокурора подав у відставку / фото Цензор.НЕМАЄ

Перший заступник генерального прокурора Віталій Касько подав у відставку, а тимчасово виконуючим обов'язки генпрокурора Руслан Рябошапка призначив Віктора Чумака.

Про це повідомляє джерело ZN.UA в Офісі генпрокурора у п'ятницю, 6 березня.

Читайте такожРада відправила Рябошапку у відставку (відео)

Відео дня

Напередодні на позачерговому засіданні Рада дала згоду на звільнення Руслана Рябошапки з посади генерального прокурора. "За" проголосували 263 народних депутата.

Нагадаємо, представники фракції "Слуга Народу", а також інші фракції та групи, в тому числі ОПЗЖ в повному складі, 3 березня зібрали необхідні для відставки Рябошапки підписи. Незабаром був зареєстрований законопроект про висловлення недовіри голові Офісу генпрокурора. Профільний комітет рекомендував постанови до розгляду в залі Ради.

Відставку Рябошапки пов'язують з непідписанням підозр Порошенку. За даними ЗМІ, дії Рябошапки дійсно викликали невдоволення президента Зеленського і остаточно спонукали останнього ініціювати заміну генпрокурора.

Згідно з даними експерта StateWatch Олександра Леменова, ДБР підготувало проект підозри Петра Порошенка з грубими процесуальними помилками і незв'язним нагромадженням цитат із законів. Не підписавши підозри, Рябошапка фактично вберіг прокуратуру та керівництво держави від неминучої ганьби в судах.

Раніше в якості альтернативи Рябошапці розглядалася кандидатура заступника голови комітету з питань правоохоронної діяльності Сергія Іонушаса.