Очільник МОЗу зробив невтішний прогноз щодо коронавірусу в Україні / фото УНІАН

Міністр охорони України Ілля Ємець заявив, що наразі в країні фіксуються вогнища спалаху епідемії коронавірусної інфекції, яка стрімко поширюється. За його словами, ці цифри будуть збільшуватись й «кількість жертв буде зростати».

Читайте такожНа Сумщині померла жінка, в якої експрес-тест підтвердив коронавірусВідповідне звернення міністра поширила прес-служба МОЗу.

«З досвіду китайських лікарів можна виділити  три основні стовпи подолання інфекції та її наслідків. Перший – це профілактика, тобто не впустити вірус у  країну. Європа і Україна не змогли цього зробити. Другий – це локалізація катастрофи. Це вдалося зробити Китаю. Зараз ми ще спроможні жорсткими заходами локалізувати поширення інфекції, чого не вдається в Європі. Третій стовп боротьби – це госпітальний, або етап лікування», – сказав він.

При цьому міністр констатував, що медична система України до цього не готова.

«Спеціалісти контролю за епідемією, разом з представниками поліції, прикордонниками, мобільними бригадами швидкої допомоги та іншими службами ще можуть зупинити тотальне поширення інфекції. На третьому етапі я відновлюю клінічну вертикаль спеціалістів інтенсивної терапії та реанімації. Ці фахівці в існуючих, дуже важких умовах, можуть зменшити смертність від ускладнень цієї хвороби. Багато років поспіль українську медицину руйнували і зруйнували майже вщент», – зазначив Ємець.

Він наполягає на створенні в Міністерстві охорони здоров'я України єдиного оперативного штабу протидії коронавірусу, в поєднанні з іншими службами.

«Ми ще можемо знизити кількість жертв. Якщо будемо діяти рішуче. Незважаючи на те, що наша країна вже вступила в посилену стадію боротьби з коронавірусом, дехто навмисно створює перепони у роботі міністерства. Переслідуючи свої особисті мотиви, вони ставлять під загрозу життя та здоров’я тисяч українців. З усією відповідальністю заявляю: якщо нам і далі будуть заважати працювати, кількість жертв може бути катастрофічною», – додав міністр.

Раніше УНІАН повідомляв, що станом на вечір 25 березня в Україні зафіксовано 145 випадків коронавірусної хвороби.

Читайте також: