этот материал доступен на русском

"Зрозумієте, як це не мати можливості лікуватися у Швейцарії або Ізраїлі": Зеленський про VIP-палати для бізнесменів і високопосадовців (відео)

19:33, 26 березня 2020
Політика
1822 0
Зеленський підкреслив, що рівні умови стосуються абсолютно усіх / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю розібратися з так званими VIP-палатами для бізнесменів і високопосадовців.

Про це глава держави повідомив під час відеозвернення на вітчизняних телеканалах.

"Прем'єр-міністру України поставлена задача вирішити питання так званих VIP-палат та відмінити усі нормативні акти, які цього вимагають. У нас не "совок", вибачте, і не буде ніяких люксових палат для "членів ЦК". В жодного політика чи бізнесмена у державних так комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця", - заявив Зеленський.

"Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні. Можливо, тоді зрозумієте, як це не мати можливості лікуватися у Швейцарії або Ізраїлі", - додав президент.

Глава держави підкреслив, що рівні умови стосуються абсолютно усіх.

"Виключень не буде і для перших осіб держави - президента, прем'єр-міністра і голови Верховної Ради. А ще я наполегливо рекомендую керівникам медичних закладів не перетворюватись у готельєрів, не займатись торгівлею палатами чи облаштуванням ординаторських під перебування якихось там "шишок", інакше будуть санкції", - наголосив Зеленський.

Читайте такожVIP-палати для високопосадовців підготували у лікарнях Києва ще 20 років тому – заступник Кличка

Як повідомляв УНІАН, напередодні Департамент охорони здоров’я КМДА розіслав медичним закладам столиці наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів». Документ датований 25 березня.

В наказі йдеться про осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, по суті – це всі чиновники високого рівня країни.

Департамент КМДА визначив перелік медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів, та прописав особливі вимоги до утримання хворих. Серед головних вимог: окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площами не менше 13 кв. м із затіненими вікнами. Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями. Також передбачена наявність окремого резерву лікарських засобів і розгортання окремих сестринських цілодобових постів у вищевказаних палатах або ж біля них.

Людей, які будуть користуватись VIP-режимом, в наказі визначено, як «особи, щодо яких здійснюється державна охорона».

Читайте такожВ УДО заявляють, що не надавали жодних вказівок щодо облаштування VIP-палат у лікарнях Києва

Сьогодні, 26 березня, Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що наказ Департаменту охорони здоров’я КМДА № 353 про облаштування спеціальних палат в лікарнях для осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, підготовлено за зверененням Державного управління справами при президенті на підставі наказів Міністерства охорони здоров’я і Державної служби охорони.

«Щодо розпорядження, яке вчора було поширено ЗМІ. Воно було зроблено на виконання наказів Державної служби охорони, МОЗ і звернення на їх підставі Держуправління справами при президенті. Документи з грифом «для службового користування» - в них йдеться про готовність закладів охорони здоров’я для медико-санітарного забезпечення осіб, щодо яких здійснюється державна охорона. Мова про те, що на випадок захворювання першої особи держави повинні мати певні умови: окремі палати, щоб поряд знаходилась державна охорона. Така практика була завжди, і не тільки в Україні», - зауважив Кличко.

За словами мера столиці, він розмовляв з-приводу цієї ситуації з президентом України, «і Зеленський готовий і налаштований скасувати накази, про які йдеться і які ми зобов’язані виконувати», - додав міський голова Києва.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter