Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Захід розчарований результатом конкурсів у регіональні прокуратури України - Касько

Західні партнери України розчаровані результатом конкурсів у регіональні прокуратури, на підтримку проведення яких виділялося багато коштів.

касько / Фото УНИАН
Касько зауважив, що на місцеві прокуратури покладається основний тягар роботи / Фото УНИАН

Про це заступник генерального прокурора Віталій Касько сказав в інтерв'ю BBC Україна. "Реакція американської та європейської сторони, на мою думку, є негативною. Вони вклали багато ресурсів, у тому числі фінансових та людських, і, звичайно, результат їх до певної міри розчарував. Наскільки мені відомо, планів фінансувати подальші конкурси в регіональні прокуратури у західних партнерів немає", - сказав Касько.

Касько пояснив, чому Україна поки що не може повернути з-за кордону вкрадені екс-посадовцями активи 

За словами заступника генпрокурора, під час конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур 84% посад отримали прокурори, які вже мали керівні посади в системі прокуратури. На переконання Каська, в такому вигляді це взагалі реформою не можна назвати.

Касько зауважив, що на місцеві прокуратури покладається основний тягар роботи. "Населення на місцях бачить цих прокурорів і за їхньою роботою оцінює роботу прокуратури в цілому. Непогана початкова ідея реформа і конкурсу була заведена в таке русло, яке, по суті, знівелювало ідею", - сказав Касько.

Також заступник генпрокурора повідомив, що його колега Давід Сакварелідзе відповідав за процес проведення конкурсу, але йому "не дали достатньо важелів, щоб він міг провести реформу".

Як зазначив Касько, противники реформи зробили все, щоб завадити досягти результату.

"Закон давав можливість брати участь у конкурсах на посади звичайних місцевих прокурорів усім охочим. Проте за наказом генерального прокурора цю можливість обмежили й дозволили подаватись тільки тим, хто вже працював у прокуратурі. І тільки на посади керівників та заступників могли претендувати зовнішні кандидати. Для них був п’ятирічний ценз роботи в галузі юриспруденції. Таких подалось не дуже багато, але й ті, хто спробував і пройшов у фінальні трійки, не були призначені генеральним прокурором. З числа тих нещасних 3% зовнішніх фіналістів, кандидатури яких поклали на стіл Віктору Шокіну, жодного не призначили", - заявив Касько.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку