Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

В Україні набув чинності скандальний закон про "партійну диктатуру"

В Україні набув чинності закон, згідно з яким дозволяється виключення кандидатів у депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів.

REUTERS
REUTERS

Так, документ про "партійне рабство" надрукували у "Голосі України" 26 лютого, цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

25 лютого президент Петро Порошенко підписав цей закон.

Нагадаємо, 16 лютого Рада після відмови прийняти закон, який дозволить партіям виключати кандидатів у нардепи зі свого списку після проведення виборів, повернулася до розгляду документа і прийняла його.

Спікер ВР Гройсман для забезпечення результативного голосування ставив це питання на розгляд в тому чи іншому вигляді кілька десятків разів протягом декількох місяців, проте знайти достатню кількість голосів досі ніяк не вдавалося.

Законом встановлено, що партія може виключити зі свого списку будь-якого кандидата в депутати, який за підсумками виборів вважається необраним в будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним.

Також передбачається, що дія цього закону поширюється на виборчі списки кандидатів у нардепи від партій, які брали участь в виборах 26 жовтня 2014.

Рада прийняла закон про "партійне рабство"

Відповідний законопроект №3700 є спільною ініціативою голови фракції "БПП" Луценка, голови фракції "Народний фронт" Бурбака, голови фракції "Батьківщина" Тимошенко, голови фракції Радикальної партії Ляшка, голови фракції "Самопоміч" Березюка і депутата з РПЛ Олега Купрієнка.

Водночас громадянська мережа "ОПОРА" наголосила, що зміни до Закону "Про вибори народних депутатів України" грубо порушують виборчі конституційні права громадян.

Експерти звертають увагу на те, що закон запроваджує можливість виключення кандидатів у народні депутати із виборчих списків вже після оголошення результатів голосування на підставі рішення з’їзду партії.

За їхніми словами, також закон не містить процедур прийняття з’їздом партії відповідного рішення.

В "ОПОРІ" вважають, що закон про виключення кандидатів з виборчих списків поставив партійні інтереси вище за політичні права громадян, оскільки можливість відкликання кандидатів зі списку після голосування порушує їхнє право бути обраними, а виборців, які голосували за весь список в цілому, обирати своїх представників.

"Перегляд виборчого списку після оголошення результатів голосування змінює зміст волевиявлення виборців", - застерігають в "ОПОРІ".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку