Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Україна продовжить протидіяти агресії РФ і розраховує на підтримку партнерів – МЗС

Україна продовжить вживати всіх заходів для протидії російській агресії й розраховує на подальшу підтримку міжнародної спільноти у цьому питанні.

Фото УНИАН
У Криму тривають масштабні утиски Росією прав людини \ Фото УНІАН

Про це йдеться у переданій УНІАН заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) з нагоди другої річниці схвалення резолюції Генеральної асамблеї ООН "Територіальна цілісність України". "Два роки тому переконливою більшістю голосів Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй було схвалено резолюцію «Територіальна цілісність України», якою підтверджується суверенітет, політична незалежність, єдність і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. За ухвалення резолюції проголосували 100 країн, проти схвалення виступили 11 країн на чолі з Росією", - нагадується у заяві.

Рада закликала міжнародне співтовариство засудити насильницькі дії РФ і посилити тиск на неї

В МЗС наголосили, що заклик до усіх держав відмовитися і утримуватися від дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, у тому числі будь-яких спроб змінити кордони України через погрозу силою або її застосування, або іншим незаконним шляхом, став черговим свідченням повної підтримки з боку міжнародного співтовариства України, яка стала жертвою військової агресії з боку Росії.

При цьому в українському зовнішньополітичному відомстві констатували, що навіть після цього чіткого вердикту міжнародної спільноти Росія не повернулася до права цивілізованих народів. Своєю незаконною окупацією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, а також військовим вторгненням на український Донбас Москва уперто продовжує порушувати міжнародне право.

Впродовж останніх двох років незаконної окупації тривають масштабні утиски Росією прав людини в Криму, в тому числі кримських татар - корінного народу Кримського півострова, нагадали в міністерстві.

"Україна здійснюватиме усі передбачені міжнародним правом кроки для протидії агресії з боку Росії, відновлення своєї територіальної цілісності та відшкодування завданих протиправними діями збитків. Резолюція Генеральної асамблеї ООН залишається ключовим інструментом для деокупації Криму, й Україна розраховує на подальшу підтримку з боку міжнародного співтовариства у справі відновлення територіальної цілісності нашої держави в рамках її міжнародно визнаних кордонів", - заявили в МЗС.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку