Система е-декларування у чинному вигляді дає можливість легалізувати незаконні статки - експерт

11:57, 15 серпня 2016
642 0

Голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін стверджує, що система електронного декларування у нинішньому вигляді створює можливість легалізувати незаконні статки.

REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це Шабунін заявив сьогодні на прес-конференції.

"Вбито не просто можливість притягти до відповідальності чиновників. Створено можливість, і це найстрашніше - легалізувати будь-які незаконні статки, чи то від корупції, чи то від торгівлі зброєю, наркотиками, контрабандою, чого завгодно", - заявив Шабунін.

У зв'язку з цим він пояснив інструмент, яким чином буде відбуватися легалізація статків.

"Оскільки дані, які містяться, несертифіковані, а тому не несуть жодної доказової бази. Відповідно, навіть теоретично провести кримінальні розслідування неможливо. Тобто, з'ясувати слідчим шляхом, що він бреше, неможливо навіть в теорії", - сказав Шабунін.

Голова правління Центру протидії корупції уточнив, що не вдасться провести допит, слідчий експеримент, не вдасться по номерах банкнот відслідкувати їхній рух, а також не можна буде перевірити рік випуску банкнот.

"Таким чином буде легалізовано купу грошей, на які чиновники потім будуть спокійно жити", - додав Шабунін.

Також він стверджує, що така ситуація може призвести до того, що Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) віднесе Україну до так званої "сірої зони", що погано у підсумку вплине на можливість приходу нових інвестицій в країну.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні вночі голова Національного агентства запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що в Україні рівно о 00.00 офіційно запрацювала система електронного декларування.

Водночас ця система запрацювала без передбаченої законом сертифікації.

«Система працює, тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків і отримати сертифікацію", - заявила вона.

Сертифікацію системі повинен був видати Держспецзв'язок. Однак у цій службі заявляють про проблеми з функціональністю програмного забезпечення.

У свою чергу правозахисники наголошують, що запуск системи електронного декларування без сертифікації може дозволити чиновникам уникнути кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter