Сьогодні Рада продовжить розглядати законопроект щодо медичної реформи (подію завершено)

10:07, 18 жовтня 2017
Політика
396 0

Спікер парламенту Андрій Парубій висловив сподівання, що нардепам вдасться розглянути усі поправки, які надійшли до законопроекту.

УНИАН

Сьогодні Верховна Рада продовжить у другому читанні розглядати урядовий законопроект про державні фінансові гарантії, надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327).

Читайте такожМедична і освітня реформи будуть у прерогативі на наступній сесії - ПарубійЯк передає кореспондент УНІАН, у сьогоднішньому порядку денному, окрім цього законопроекту, є ще лише один.

Він є супутнім до першого і стосується змін до Бюджетного кодексу щодо забезпечення таких державних фінансових гарантій.

Як повідомляв УНІАН, 17 жовтня ВР почала розгляд у другому читанні урядового проекту закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (реєстраційний номер 6327). Голова ВР Андрій Парубій висловив сподівання, що парламенту вдасться розглянути усі поправки, які надійшли до законопроекту, до четверга, 19 жовтня.

За словами заступника голови Комітету ВР з питань охорони здоров'я, народний депутата від "Самопомочі" Ірини Сисоєнко, законопроектом не передбачено співоплати громадян за послуги лікарів, за медичне обслуговування платитиме держава.

У законопроекті йдеться про те, що держава оплачуватиме не лише первинну, екстрену та паліативну медичну допомогу, але й обов'язковим для оплати з боку держави буде надання меддопомоги другого рівня, оплата високоспеціалізованої медичної допомоги, оплата надання меддопомоги дітям до 16 років, ведення вагітності та оплата пологів.

У ньому зберігаються всі пільги у сфері охорони здоров'я для ветеранів війни, учасників бойових дій, інвалідів-чорнобильців, військовослужбовців різних силових відомств та інших категорій населення.

Також визначено, що під час розрахунку вартості тарифів на медичні послуги та коригуванні коефіцієнтів на послуги з медичного обслуговування має бути врахована заробітна плата медичного працівника, розмір якої має бути не меншим, ніж 250% середньої зарплати в Україні за липень року, що передує року, в якому застосовуються такі тарифи та коригувальні коефіцієнти.

Законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (реєстраційний номер 6327) парламент ухвалив в першому читанні 8 червня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter