Кравчук виправдав Фокіна / фото УНІАН

Голова делегації України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук розповів подробиці звільнення його скандального екс-заступника Вітольда Фокіна.

Читайте такожЗеленський пояснив, чому Фокіна прибрали з ТКГПро це пише ТСН з посиланням на заяву Кравчука.

Зазначається, що він виправдав слова Фокіна про те, що нібито немає війни між Україною і Росією, «тривалою відсутністю в інформаційно-політичному просторі». Також Кравчук припускає, що він міг зробити скандальну заяву на емоціях. Водночас називає його «досвідченою і добросовісною» людиною.

«Ми не звинувачували ні в чому Вітольда Павловича, а просто сказали, що ситуація склалася така, що він має сам визначитися зі своєю позицією, як бути далі. Ми не робили якихось звинувачень і не висували радикальних пропозицій. Але точно сказали, що Вітольд Павлович повинен сам визначити свої подальші дії, своє перебування в делегації. Президент видав указ про його виведення з числа членів делегації та звільнив з посади глави делегації, – заявив Кравчук. – Коли йдеться про людину, тим більше про людину з такою біографією, при всій складності будь-якого питання, треба залишатися людиною».

При цьому Кравчук заявив, що до призначення Фокіна про його позицію не знали:

«Хто її міг знати (його позицію), якщо він ніде не брав участі у таких політичних дебатах? Ви його що бачили десь на телешоу до цього? Бачили? Ні. Тобто визначити його позицію, я не знаю, могли чи не могли».

Також він зазначив, що питання заміни Фокіна поки що не обговорювалося. Кравчук не впевнений, що це треба робити просто зараз, але обіцяє за потреби брати активну участь у призначенні.

Скандальні заяви Фокіна у день звільнення

  • Причиною 5-річного тупцювання на місці у перемовинах з Росією Фокін назвав Петра Порошенка, який у час свого президентства думав лише про власні інтереси.
  • Фокін заявив перед депутатами, що поки не побачив свідчень участі Росії у війні на Донбасі, а проти ЗСУ воюють «найманці з 30 країн».
  • Також політик знову згадав про загальну амністію, стверджуючи, мовляв, загроза покарання деморалізує ворога.
  • Фокін підсумував, що подіям на Донбасі «ще не дали правової оцінки».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram