Данило Гетманцев / фото УНІАН

Голова парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що у силових органів є всі можливості для ефективної боротьби з тіньовим ринком нафтопродуктів. Про це йшлося на засіданні комітету 20 жовтня 2021 року, в якому взяли участь члени комітету, представники Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Нацполіції, СБУ, представники роздрібних операторів, пише enkorr.ua.

У своєму виступі голова комітету акцентував увагу на двох напрямках роботи – ліквідації міні-НПЗ та моніторингу податкового навантаження при роздрібній реалізації.

"На ваше прохання ми створили саму просунуту систему моніторингу – реєстр акцизних накладних і ПДВ-накладних. Скажіть, яких вам ще реформ не вистачає?" – звернувся Гетманцев до активу ДПС, який брав участь у засіданні в розширеному складі на чолі з в.о. голови Євгеном Олійником.

Голова комітету зокрема звернувся до рейтингу сплати податків автозаправними мережами, зазначивши, що розліт податкового навантаження на літр різниться в десятки разів.

"Shell – 1,79 грн на літр, ОККО – 1,32 грн на літр. "Мотто" – 25 копійок на літр. "Авантаж 7" – 8 копійок на літр... всі повинні розуміти, яке у нас податкове навантаження. Умовно, якщо ОККО та Shell платять більше гривні – до них питань немає, неважливо, що вони там використовують. Але якщо це в рази менше, всі повинні розуміти, що треба або платити більше, або ви почнете ними займатися", – сказав Гетманцев.

Стосовно міні-НПЗ він звернувся до силовиків – Нацполіції та СБУ. Представник МВС поінформував, що в розробці вже є 15 адрес, почалися перші оперативні дії.

"Вчора були проведені перші обшуки, зараз ми подали клопотання про арешт майна, проводимо експертизи виявлених зразків", – заявив представник МВС, не назвавши адресу підприємства.

За його словами, зараз закінчується розробка комплексної програми перевірок, яка передбачає об'єднання зусиль з Держінспекцією з надзвичайних ситуацій, Держпраці та іншими відомствами з метою більш оперативного закриття нелегальних виробництв.

За словами представника СБУ, нещодавно служба зупинила діяльність міні-НПЗ в Павлограді, готуються підозри.

В ході засідання також були розглянуті інциденти із затримкою або відсутністю в публічній базі ДПС даних фіскальних чеків на паливо. В ході спеціального розслідування, проведеного спільно податківцями та рітейлерами, були виявлені систематичні технічні проблеми, які повинні бути вирішені розпорядженнями Національного банку України та еквайринговими компаніями.

У ході засідання було констатовано, що цього року надходження акцизного податку з нафтопродуктів зросли на 17%, а роздрібна реалізація зросла на 20%, або на 1 млрд літрів, що свідчить, на думку податкової служби, про поступову детінізацію ринку.