Кравчук про засідання ТКГ у Мінську: "місце не має значення" / фото УНІАН

Перенесення зустрічі Тристоронньої контактної групи з Мінська в інше місце не обговорювалося, а саме місце не має значення для зустрічей в форматі відеоконференцій.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, коментуючи слова журналіста Дмитра Гордона про те, що переговори ТКГ у Мінську не мають сенсу і відбуватимуться у Відні.

"Є порядок, якого потрібно дотримуватися. Наприклад, група називається як? Тристороння контактна група. Провідну роль там грає модератор, ОБСЄ, і "тристороння" - означає Україна, Росія й ОБСЄ. Таким чином, щоб вирішити питання, де має збиратися група, потрібно спільне рішення, одна Україна не може вирішити це питання, як і Росія", - сказав Кравчук.

Він нагадав, що Росія вже намагалася в односторонньому порядку призначити місце зустрічі для чергового засідання.

"Уже було таке, що Росія запропонувала фізичну зустріч в Мінську, але модератор зробив відповідне подання, в якому зазначив, що за таких умов поки, з огляду на коронавірус, немає можливостей. І ми з цим згодні і дотримуємося цієї позиції", - сказав Кравчук.

Читайте такожКравчук на ТКГ довів росіянина Гризлова до істерики: як пройшло засідання

Голова української делегації також вважає, що, виходячи з нинішніх реалій, фізична присутність сторін для участі в засіданні ТКГ не є обов'язковою.

"Звичайно, якщо говорити про думку конкретної людини - так, зараз немає таких умов, щоб збиратися в Мінську, і коронавірус і політична ситуація там не сприяють для зустрічей, але це моя особиста думка. Ми поки що не ставимо питання про перенесення зустрічі кудись або проведенні її десь фізично. А для зустрічі в відеоформаті не має ніякого значення, де перебувають учасники", - сказав Кравчук.

ТКГ щодо Донбасу в Мінську

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram