Шмигаль розказав про закінчення війни в Україні / фото УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль впевнений, що ніякого замороженого конфлікту між Україною та Росією не буде, адже наша країна налаштована звільнити всі свої території у міжнародно визнаних кордонах.

Про це він повідомив в інтерв’ю чеському суспільному мовнику Czech Television.

"Я переконаний, що ніякого замороженого конфлікту не буде, ми абсолютно налаштовані звільнити всі наші території у міжнародно визнаних кордонах станом на 1991 рік - це наша ціль. Наша армія дуже високо мотивована звільнити нашу землю. Ми боремося за своє, за свою рідну землю, за наші оселі, за наші сім'ї. Російська армія абсолютно демотивована, російські солдати не розуміють, чому вони мають віддавати своє життя за бажання однієї людини, незрозумілі бажання", - сказав Шмигаль.

За його словами, російські загарбники демонструють відчай, агонію і нерозуміння, що робити далі.

"А ми розуміємо дуже чітко - нам треба звільнити рідну землю, і ми будемо йти до кінця, до повної перемоги, до звільнення всіх наших земель", - зазначив він.

Глава уряду наголосив, що Україна не збирається зупинятись чи здаватись, а за стіл переговорів буде сідати тоді, коли російські війська залишать міжнародно визнані території держави.

"Ми бачимо вихід лише у звільненні наших територій. Або ми це зробимо це військовим шляхом і з підтримкою наших партнерів, або Росія це зробить добровільно - покине наші території, після цього ми сядемо з ними за стіл перемовин і підпишемо якісь документи. Але Україна має бути звільнена, після цього можна сідати за стіл перемовин. Путін довів, що з ним розмовляти немає про що своїм ядерним шантажем, цими інформаційно-психологічними операціями у вигляді "референдумів", смішними указами президента Російської Федерації про викрадення Запорізької АЕС, про викрадення чотирьох українських областей, викрадення наших людей і дітей. З цією людиною немає про що говорити сьогодні. Ми будемо боротися за нашу землю і звільняти її, після цього будемо вести перемовини", - запевнив Шмигаль.

Також глава уряду зазначив, що ця війна не буде тривати довго за умови надання Україні військової та фінансової допомоги.

"Я не думаю, що це буде довга війна за умов посилення санкцій від наших партнерів - це одна із важливих ключових умов, щоб Росія не змогла фінансувати цю війну, за умов підтримки України зброєю, за умов стабільної фінансової ситуації, щоб ми могли зберегти макрофінансову стабільність у нашій державі. Звичайно, ми переможемо. І ми очікуємо, що це буде не довгий період, але потрібна підтримка зброєю і амуніцією. Без цього ця війна буде тривати довго", - вважає прем’єр-міністр України.

Він вкотре наголосив, що Україна буде боротися за свободу і незалежність стільки, скільки це необхідно.

"Але питання, чи вистачить в російських людей сил знищувати іншу націю без цілі, без мети, лише за бажання Путіна? Це теж важливий момент", - додав прем’єр.

Війна в Україні

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Кремль робить абсолютно все для завершення війни тільки на полі бою, а не за столом переговорів. Президент наголосив, що на пропозиції зупинити агресію та звільнити українську територію Росія відповідає терором, злочинною мобілізацією та політичним фарсом.

Нагадаємо, армія України дає гідну російським окупантам - наприкінці серпня наші Збройні сили пішли в контрнаступ. На Харківщині було звільнено багато населених пунктів, противники тікали й кинули сотні одиниць військової техніки.

14 вересня начальник об'єднаного координаційного штабу прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що українські захисники взяли під вогневий контроль майже всю Херсонщину.

Вас також можуть зацікавити новини: