П'ятниця,
24 лютого 2017

Наші спільноти

Геофізики засумнівалися в наявності потоків рідкої води на Марсі

Сліди від потоків рідини, виявлені раніше NASA на поверхні Марсу, виникли в результаті ковзання грунту по льодах діоксиду вуглецю.

Марс / http://oracle-wellness.com
У надрах марсіанського грунту виникає тонкий шар сухого льоду / http://oracle-wellness.com

Про це заявили геофізики з Франції та США. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Nature Geoscience, передає Lenta.ru.

NASA показало рух дюн на Марсі (фото)

До своїх висновків учені дійшли, дослідивши будову ярів і каналів, які виникали в приекваторіальних районах Марса, де NASA виявило сезонні сліди потоків солоної води. Геофізики показали, що яри можуть утворюватися без участі рідкої води.

На їх думку, при сильному зниженні температури на глибинах у кілька десятків сантиметрів в надрах марсіанського грунту виникає тонкий шар сухого льоду (діоксиду вуглецю у твердому стані). Цей лід і виступає основою для ковзання по ньому частинок грунту.

Своє припущення вчені перевірили комп'ютерним моделюванням, що описує сезонні зміни на Марсі, зокрема утворення в його надрах шару сухого льоду. Вчені відзначають працездатність моделі, але визнають, що вона не в змозі пояснити всі сезонні особливості Червоної планети.

NASA на спеціально організованої конференції, що відбулася 28 вересня 2015 року, оголосило про розкриття головної таємниці Марса: на планеті знайдено річки - потоки рідкої солоної води, які з'являються сезонно. Ці утворення виникають в теплу пору року і зникають - в холодну.

До своїх висновків планетологи дійшли, проаналізувавши високоякісні знімки, отримані науковим інструментом High Resolution Imaging Science Experiment орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини науки та IT

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку