Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Астрономи розкрили таємницю гігантської хмари на Марсі

Вчені місії Mars Express заявили про те, що загадкова величезна хмара на Марсі може бути пов'язана з космічною погодою. 

esa.int
Хмара розташовувалася значно вище, ніж звичні з'єднання з діоксиду вуглецю і води / esa.int

Повідомлення про це було опубліковано на сайті Європейського космічного агентства. Вперше хмара, яка перебувала на висоті 250 км, була помічена астрономами-аматорами у 2012 році, передає DT.UA. Вона простягалася на 500 тис. кв. км і зникла через 10 годин після утворення.

NASA показало знімок каменів на Марсі, які випаровуються

Хмара розташовувалася значно вище, ніж звичні з'єднання з діоксиду вуглецю і води, які могли бути утворені в атмосфері Червоної планети.

Вчені звернули увагу на те, що хмара існувала в іоносфері – верхній частині атмосфери планети, де газова оболонка взаємодіє з зарядженими частинками Сонця. У ході спостережень дослідники встановили, що хмара з'являється у місці взаємодії атмосфери Марса з викидами сонячної речовини. На думку дослідників, події на Сонці змінили космічну погоду і збільшили швидкість витікання плазми з утворенням хмар в атмосфері Червоної планети.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку