Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

На Марсі знайшли сліди давніх мегацунамі

В давнину на марсіанський океан впали два астероїди, що призвело до появи мегацунамі.

Nasa
Після себе вони залишили пару ударних кратерів діаметром більше 30 км кожний / Nasa

До таких висновків дійшли геофізики з ЄС, США та Китаю, передає Lenta.ru. На основі геоморфологічних і теплових зображень каналів відтоку (довгих і широких низовин, викликаних тривалими повенями і ерозією) та Арабської землі на півночі планети вчені показали, що приблизно 3,4 млрд років тому на її поверхню впали два астероїди.

Марсохід передав на Землю панорамний знімок мільярдів років історії Марса

Після себе вони залишили пару ударних кратерів діаметром більше 30 км кожний. Їх сліди видно досі на Марсі. Проведене вченими цифрове моделювання показало, що в результаті катастрофічних подій на планеті виникли дві хвилі цунамі заввишки близько 100 м кожна.

Перше цунамі призвело до викиду на сушу величезних мас рідкої води з утворенням каналів відтоку. З них рідина разом з фрагментами ґрунту через деякий час транспортувалася назад в океан. Другий астероїд впав пізніше, коли на Марсі існував заморожений океан. Падіння цього небесного тіла викликало хвилю, в результаті чого сформувалася друга берегова лінія (оскільки вода надзвичайно швидко замерзла і практично не повернулася назад в океан).

Доказом теорії вчених є виявлення відмінностей між береговими лініями океану висотою 50 м (з соляних відкладень і деталей рельєфу). Ця відмінність з'явилася, як показало моделювання, у результаті впливу другого гігантського цунамі.

Вчені показали знімки потенційно живого озера на Марсі

Вчені відзначають, що, хоча вони виявили явні сліди цунамі в одному з регіонів Марса, такі явища відбувалися в давнину регулярно в інших місцях планети (приблизно кожні 3 млн років з Марсом стикався великий астероїд).

Изображение: Alexis Rodriguez
Вчені припускають, що вологий клімат міг сприяти підтримці життя / Фото Alexis Rodriguez

Вважається, що в Гесперійську еру (3,2-3,7 млрд років тому) Марс мав щільну атмосферу (тиск у основі якої можна порівняти з існуючими сьогодні на Землі) і гідросферу (складається з рідкої солоної води). Вчені не виключають, що вологий клімат міг сприяти підтримці життя на планеті.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку