Вчені дослідили механізм втрати самоконтролю у алкоголіків

19:37, 30 серпня 2016
1322 0

Шведські вчені виявили фермент, вироблення якого зменшується у людей, які страждають від алкогольної залежності, що призводить до порушень в роботі нервової системи.

Из-за нехватки фермента PRDM2 человеку становится трудно контролировать свое поведение / Фото УНИАН

Дослідження співробітників Університету в Лінчепінгу описується в журналі Molecular Psychiatry.

Вчені провели ряд експериментів на щурах з алкогольною залежністю. Встановлено, що у тварин значно знижена швидкість синтезу ферменту PRDM2, що, в свою чергу, призвело до порушення контролю над імпульсивною поведінкою.

Читайте такожАлкоголь може спровокувати сім видів раку - вчені

Гризуни продовжували пити спиртне, навіть якщо це було пов'язане з неприємними відчуттями. Аналогічну картину дослідники спостерігали у тварин, у яких виробництво ферменту в лобних частках мозку було обмежене штучним чином.

За словами авторів статті, отримані результати допоможуть розробити ефективні лікарські препарати, які могли б відновити синтез PRDM2 в нервових клітинах.

Цей білок контролює активність декількох генів, що беруть участь у передачі сигналів між нейронами. При його нестачі нервові імпульси перестають генеруватися. У результаті людині стає важко контролювати свою поведінку, навіть якщо вона цього хоче.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter