NASA опублікувало фото вражаючого шторму на Юпітері

12:49, 04 серпня 2017
Наука та IT
2013 0

За штормом вчені спостерігають з 1993 року.

Шторм називають Північно-помірним маленьким червоним місцем / фото nasa.gov

NASA опублікувало фото динамічного шторму в районі північного полярного регіону Юпітера. Агентство продемонструвало світлину на офіційному сайті.

Зазначається, що шторм – це антициклонічний овал довгожитель, який називають Північно-помірним маленьким червоним місцем. Шторм відстежується з 1993 року.

Це третій за величиною антициклонічний овал на планеті, довжиною близько 3700 миль (6000 кілометрів). Колір коливається між червоним або білим. Фото зроблене JunoCam у липні.

Юпітер / nasa.gov

Як повідомляв УНІАН раніше, на супутнику Сатурну Титані виявили акрилонітрил — молекули, здатні утворювати базові компоненти позаземного життя — мембранні пухирці.

Кілька років тому вчені описали ключові біохімічні елементи позаземного, зовсім не схожого на наше, життя, яке теоретично могло б існувати на Титані. Води на Титані немає, зате в холодному, з середньою температурою близько -178 °С, кліматі супутника Сатурна рідкими залишаються багато простих органічних сполук. Метан тут проливається дощами і утворює цілі моря, фактично повторюючи кругообіг води на Землі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter