Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Американський вчений назвав терміни нового глобального вимирання на Землі

За його прогнозом, через 83 роки біосфера почне втрачати свою стабільність, що призведе до початку шостого великого вимирання всього живого.

НАСА
Зникнення диких видів тварин і рослин може тривати кілька тисяч років \ NASA

В кінці ХХІ століття на Землі почнеться нове глобальне вимирання. Це відбудеться в результаті змін у глобальному циклі вуглецю, викликаних антропогенними викидами вуглекислого газу. До такого висновку з допомогою математичної моделі прийшов геофізик Даніель Ротман з Массачусетського технологічного інституту, йдеться в прес-релізі на сайті Phys.org.

Вчені змоделювали причини Великого вимирання: воно може бути пов'язане з парниковими газамиУ своєму дослідженні Ротман проаналізував зміни в геохімічній круговерті вуглецю за останні 450 млн років, охопивши при цьому п'ять великих вимирань, при яких швидкість зникнення видів набагато перевищувала звичайну. Він з'ясував, що дестабілізація біосфери відбувається при досягненні «катастрофічних порогів» вуглецевого циклу.

Дослідник вивів формулу, яка зв'язує відносну зміну обсягу неорганічного вуглецю в океані зі швидкістю цієї зміни. Він показав, що катастрофа настане за однієї з двох умов. Якщо вуглець накопичується повільно, то вимирання станеться, коли швидкість його акумуляції перевищить темпи, до яких можуть адаптуватися екосистеми. В разі швидкої короткочасної акумуляції фатальну роль відіграє величина зміни об'єму.

За словами вченого, через антропогенний викид парникових газів в даний час здійснюється другий сценарій. До 2100 року вуглець, що накопичився в океанах, призведе до втрати біосферою стабільності, що призведе до початку шостого великого вимирання. Зникнення диких видів тварин і рослин може тривати кілька тисяч років.

Теги: вимирання землі, глобальне вимирання землі, вчений прогнозує вимирання

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку