этот материал доступен на русском

Отямилися: у Кличка згадали про цінність огорожі Байкового кладовища

11:58, 21 серпня 2019
Суспільство
1263 0
Підпорядковане КМДА комунальне підприємство оголосило тендер із заміни огорожі без погодження і дозволу / фото УНІАН

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) заборонили проведення будь-яких робіт на території Байкового кладовища, які суперечать вимогам закону України «Про охорону культурної спадщини».

Як повідомили УНІАН у прес-службі КМДА, відповідний припис Департамент охорони культурної спадщини направив на адресу ритуальної служби спеціалізованого комунального підприємства «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» (підпорядкується КМДА).

У документі зазначається, що підприємство протягом 10 днів з моменту отримання цього припису має надати на розгляд департаменту науково-проектну документацію на проведення невідкладних реставраційно-відновлюваних робіт огорожі, а також надати до Департаменту науково-проектну документацію на проведені роботи із заміни частини огорожі.

Читайте такожКиїв залучить Францію та Польщу до збереження знахідок на Поштовій площі - КМДА«Комплекс Байкове кладовище має статус пам’ятки національного значення. Огорожа є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини. Департаментом підготовлено відповідний припис про заборону робіт із огорожею до надання на розгляд науково-проектної документації в установленому порядку», – наголосив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Також направлено лист до Міністерства культури щодо проведеного обстеження об’єкту.

«Інформація щодо погодження відповідної науково-проектної документації на проведення робіт із Міністерством культури та надання дозволу на проведення відповідних робіт у департаменті відсутня. Враховуючи вищевикладене, балансоутримувачу об’єкта направлено припис з відповідними пам’ятко-охоронними вимогами. Інформуємо про вжиття заходів відповідного реагування», – сказано в листі Департаменту охорони культурної спадщини до Міністерства культури.

За даними ЗМІ, Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування оголосив тендер на Prozorro із заміни цегляної огорожі Байкового кладовища на плитку.

Підрядник має розібрати стіни навколо кладовища та замінити заасфальтовані доріжки. Очікувана вартість ремонту – 22 мільйони гривень. Підрядник має провести роботи впродовж наступного року. Тендер заплановано на 23 серпня.

Раніше повідомлялося, як у КМДА дозволили скандальному пастору Черновецького Сандею Аделаджі звести новий мікрорайон на Позняках. При цьому земельна ділянка, яку мають забудувати, потрапляє до зони охоронюваного ландшафту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter