этот материал доступен на русском

Справа Шеремета: суд змінив запобіжний захід Дугарь з цілодобового на нічний домашній арешт

16:33, 24 січня 2020
Суспільство
77 0
Захист просив суд змінити запобіжний захід на особисте зобов'язання / УНІАН

Печерський районний суд Києва змінив запобіжний захід військовій медсестрі Яні Дугарь, підозрюваній у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, з цілодобового на нічний домашній арешт.

Як передає кореспондент УНІАН, на початку засідання суд задовольнив клопотання прокурора, об'єднавши два провадження за клопотанням адвокатів Дугарь в одне, оскільки в обох адвокати просять змінити запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на особисте зобов’язання.

Читайте такожВбивство Шеремета: адвокати Дугарь заявили про тиск на свідків

Адвокати ще раз наголосили на необгрунтованості підозри, зокрема експертизи щодо зросту і фізичних параметрів особи, яка фігурує на відео з камер відеоспостереження під будинком Шеремета, наданої слідством як єдиний доказ по справі.

Враховуючи це, захист замовив рецензію на експертизу, в якій ідеться, що "дослідження проведені неповно та необ'єктивно, тому виникає сумнів у їх обгрунтованості та вірності".

Своєю чергою, прокурор заявив, що КПК не передбачає долучення як доказу рецензії на експертизу. Він також сказав, що сторона захисту могла ініціювати власну експертизу, однак чомусь цього не зробила.

Захист наголосив, що слідство не надало жодних доказів зв'язку Дугарь з іншим підозрюваним у справі Андрієм Антоненком, а фото Дугарь і підозрюваної лікарки Юлії Кузьменко, яке слідство представило як доказ їхнього знайомства, було зроблено восени 2019 року і тоді ж Дугарь та Кузьменко познайомились.

"Ми вважаємо, що обґрунтованість підозри спростована офіційними документами, які ми подали до клопотання (зокрема витяг про проходження служби зі штабу АТО та копія військового квитка, які свідчать, що Дугарь не було у Києві у липні 2016 року - УНІАН). Тобто, в нас є всі документи, які вказують на те, що людина проходила службу, перебувала в зоні АТО, надані пояснення свідків як медсестер, які з Яною служили, так і пацієнтів, які в неї лікувалися", - наголосив один з адвокатів.

Захист просив суд змінити запобіжний захід на особисте зобов'язання, щоб Дугарь могла проходити службу у військовій частині в смт Гвардійське Дніпропетровської області, а також навчання у Львові.

Прокурор заперечив проти зміни запобіжного заходу, адже, на його думку, Дугарь може чинити тиск на свідків по справі, приховати ще не знайдені докази або втекти з країни до чоловіка, який є громадянином Іраку.

На це захист наголосив, що наразі Дугарь зі згаданим громадянином спільний побут не ведуть, а також, що вона здала свій закордонний паспорт.

Сама Дугарь також заявила, що з чоловіком не спілкується.

Вислухавши сторони, суддя ухвалив рішення клопотання адвокатів задовольнити частково - змінити запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту у Києві на нічний домашній арешт в смт Гвардійське Дніпропетровської області. Запобіжний захід діє до 8 лютого.

Читайте такожАдвокат розповів, хто буде свідчити на засіданні щодо зміни запобіжного заходу Кузьменко

Як повідомляв УНІАН, Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.

12 грудня 2019 року в Національній поліції заявили, що у причетності до вбивства журналіста підозрюють п'ятьох осіб: музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко (псевдонім "Ліса"), військову медсестру Яну Дугарь та подружжя добровольців Інну ("Пума") і Владислава ("Буча") Грищенків, яке проходить підозрюваними у справі про замах на вбивство бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.

Підозри вручили Антоненку, якого слідство вважає організатором вбивства, Кузьменко, яка, на думку слідства, закладала вибухівку під авто журналіста, та Дугарь, яка напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину. Правоохоронці стверджують, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні.

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав Дугарь запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, а Кузьменко - у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2020 року. Вночі 14 грудня суд постановив заарештувати на 2 місяці Антоненка.

8 січня Апеляційний суд змінив місто домашнього арешту Дугарь на Київ.

17 січня під час засідання у Печерському районному суді Києва було допитано свідків захисту — ветеранів АТО, які заявили, що на момент вбивства Шеремета Дугарь перебувала у мобільному військовому госпіталі на Донеччині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter