этот материал доступен на русском

У Міносвіти пояснили, як подати документи на зарахування до першого класу в умовах карантину

05:01, 03 квітня 2020
Суспільство
678 0
Подати документи на зарахування до першого класу буде можливо онлайн / фото УНІАН

Школи зможуть приймати документи для зарахування у перший клас у режимі онлайн або переносити терміни їхнього прийому залежно від термінів карантину.

Відповідне роз’яснення оприлюднено на сайті Міністерства освіти і науки.

"Закон, прийнятий для запобігання епідемії COVID-19, дозволяє змінювати режим роботи установ на період карантину - це стосується і закладів освіти. Тобто прийом документів для зарахування може бути організований гнучко, у тому числі - онлайн. Зокрема, це стосується і зарахування до перших класів", - зазначила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Рішення про гнучкий режим прийому документів на час карантину може прийняти засновник закладу загальної середньої освіти.

Зокрема, засновник може дозволити подавати документи в сканованій формі електронною поштою без електронного цифрового підпису. Вхідні документи, отримані у такий спосіб, реєструються окремо від інших документів з зазначенням електронної адреси відправника і адресата.

Читайте такожШкола онлайн під час карантину: розклад уроків, коли та де транслюватимуть

Згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, терміни прийому документів для зарахування до закладу визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. При цьому термін прийому заяв не може бути меншим за один місяць.

"Терміни прийому документів для зарахування визначають на місцях. Однак ми рекомендуємо організувати цей процес після карантину. Також нагадуємо, що під час зарахування до першого класу заборонено проводити конкурси та заходи для перевірки знань і компетентностей дитини. Це допустимо лише для приватних закладів освіти та спеціалізованих закладів системи культури та спорту", - наголосила Мандзій.

Інформацію про терміни прийому документів та способи їхнього подання має бути оприлюднено впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. Заклади освіти або їхні засновники мають опублікувати її на власних сайтах.

Як повідомляв УНІАН, у Міністерстві освіти й науки склали два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у залежності від тривання карантину.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter