Тимошенко не проти залишити Президента, якщо повноваження перейдуть до ВР

17:03, 16 квітня 2008
Суспільство
2713 0

Прем`єр пояснює деталі із Страсбурга

Блок Юлії Тимошенко не виступає за ліквідацію посади Президента України при проведенні конституційної реформи.

Як передає кореспондент УНІАН, про це прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявила сьогодні на брифінгу журналістам у Страсбурзі.

Ю.ТИМОШЕНКО підкреслила, що в більшості країн Європи діє парламентська система, що не виключає наявність посади Президента.

Вона підкреслила, що в різних країнах форма обрання Президента різна.

«Приміром, наша сусідня Польща при парламентській формі правління Президента обирає всенародно. Я думаю, що нам потрібно, зокрема вивчати й досвід Польщі. І я б не хотіла, щоб мої слова про створення в Україні парламентської форми правління сприймали як відсутність Президента. Посада Президента залишається, але більшість повноважень переходять парламенту, адже це відкритіша і демократичніша форма», - підкреслила вона.

За словами прем`єра, в політичних колах вважається, що для БЮТ найреальніше одержати посаду Президента. «Якщо рухатися за політичним алогізмом, то ми б мали підтримувати президентську форму правління, але наша політична сила стоїть на позиціях логіки і демократії, і саме тому ми вважаємо, що зараз своєчасна в Україні парламентська форма правління», - сказала вона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter