"УНІАН–підтримка": УНІАН закликає Мінрегіон удосконалити законодавство у сфері діяльності ОСББ

18:13, 14 січня 2016
Суспільство
227

Інформаційне агентство УНІАН звернулося із запитом до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) з проханням удосконалити нормативно-правову базу у сфері створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Приводом для такого запиту послужило звернення в «УНІАН-підтримка» Юрія Лазнюка, голови новоствореного ОСББ в одній зі столичних багатоповерхівок.

За словами Лазнюка, приватний ЖЕК, який дістався мешканцям столичної новобудови на Коломиївському провулку 17-31А (ЖК Васильківський) у спадок від забудовника, протягом 4-х місяців протидіє передачі будинку в управління новоствореному в ньому ОСББ.

Справа в тому, що хоча мешканці виграли кілька судів, керівництво приватного ЖЕКу досі чинить опір у передачі своїх повноважень ОСББ.

Підштовхнуло мешканців до створення ОСББ є те, що вони не можуть офіційно оформити стосунки з комунальними службами міста і змушені оплачувати неякісні послуги приватного ЖЕКу забудовника. «Весь вал грошей, який йде з комунальних платежів витрачається незрозуміло куди. Ми не отримуємо тих послуг, якими могли б самі себе забезпечувати. Але замість того, щоб дати нам цю можливість, приватний ЖЕК намагається скасувати державну реєстрацію нашого ОСББ в судах», - заявив УНІАН Лазнюк.

Жителі вважають, що таким чином, приватний ЖЕК відстоює власні фінансові інтереси. «Власником цього Жеку є Софія Долгова - дружина директора підприємства-забудовника цього багатоквартирного будинку. В той час, як дочка Боргова - власник компанії інтернет-провайдера, що забезпечує мешканців цього ж будинку послугами інтернет», - зазначив Лазнюк.

Втім, така ситуація в Києві не рідкість. Практично всі ОСББ, створені в столичних новобудовах потрапляють в схожу ситуацію, коли забудовник передає повноваження по управлінню будинку в руки приватних керуючих компаній і через деякий час мешканці будинку, навіть створивши ОСББ, як це пропагуює влада, стикаються з труднощами в реалізації свого законного права на управління своїм спільним майном.

У запиті УНІАН закликає профільне міністерство використовувати даний приклад для удосконалення законодавства у сфері житлово-комунального господарства та роз'яснити мешканцям, які опинилися в такій ситуації, як відстояти свої права, якщо приватний ЖЕК відмовляється передавати їм будинок в управління.

Як повідомляв УНІАН, 8 червня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав Закон №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», прийнятий Верховною Радою 14 травня 2015 року. Згідно із законом, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі і споруди, та його прибудинкова територія віднесені до спільного майна багатоквартирного будинку. Одночасно вводиться правовий режим права спільної сумісної власності або права постійного користування у відношенні земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок.

Довідка. Новий проект провідного інформаційного агентства країни – «УНІАН Підтримка» - створений, щоб допомогти українцям у вирішенні будь-яких проблем. Проект не концентрується виключно на питаннях у площині «громадянин-влада», команда агентства готова допомогти і в ситуаціях буденного характеру. Кожен може звернутися в редакцію з проблемою, яка його хвилює, навіть якщо це невдоволення складом Верховної Ради або нетверезим електриком з ЖЕКу або іншими повсякденними життєвими ситуаціями.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter