Міносвіти з вересня планує зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку дітей - Гриневич

13:34, 06 червня 2016
Суспільство
20645 5

За словами міністра, зараз зміст освіти страшенно перевантажений зайвою інформацією.

Фото УНИАН

Про це повідомила міністр освіти і науки, представник «Народного фронту» Лілія Гриневич у програмі «Сніданок з 1+1».

Вона наголосила, що у процесі оновлення української школи головним питанням є оновлення змісту освіти. «Зараз зміст освіти страшенно перевантажений зайвою інформацією, не відповідає віковим особливостям дітей, і найголовніше – багато цих знань зовсім непотрібні в житті. Натомість те, що потрібно, не вивчається», - пояснила міністр.

Лілія Гриневич зазначила, що особливо гостро це питання наразі постало в початковій школі. «І тому ми оголосили інтерактивне розвантаження програм. Ми вперше на платформі ed-era.com викладемо з наступного тижня програми початкової школи і всі зможуть бачити їх та інтерактивно дописувати, які у них є зауваження», - розповіла міністр.

Читайте такожГриневич: В Україні склалася кризова ситуація із фінансуванням професійно-технічної освіти

Вона пояснила, що повний перегляд стандартів освіти – досить тривалий процес, але вже найближчим часом Міносвіти планує вилучити з навчальних програм і підручників зайву інформацію.

"Я прихильниця того, щоб виконання домашнього завдання не призводило до психологічних травм у дітей. Кожен з батьків знайомий із ситуацією, коли доводиться виривати сторінку з зошита і переписувати ще раз, тому що ви щось закреслюєте, виправляєте. Наша ідея доволі проста - дозволити вчителям у молодшій школі працювати з дітьми олівцем", - зазначила Лілія Гриневич.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter