ЄСПЛ завтра оприлюднить рішення у справі про зруйнування будинків на Донбасі

17:12, 27 липня 2016
1158 1

Європейський суд з прав людини у четвер, 28 липня, оприлюднить рішення у справі українців, які позиваються до України та Росії через зруйновані в результаті обстрілів на Донбасі будинки.

Фото CherryX via wikipedia.org

Про це власному кореспонденту УНІАН повідомили сьогодні в ЄСПЛ. До України та Росії, зокрема, позиваються Антон Лісний, Світлана Півень та Володимир Анохін.

Справа стосується їх скарг на обстріли будинків в ході військових дій на сході України з початку квітня 2014 року. Зокрема, Лісний мав будинок у Донецькій області, який був зруйнований під час обстрілу в серпні 2014 року, Півень також мала будинок у Донецькій області, який був пошкоджений внаслідок обстрілів з квітня 2014 року, Анохін володів будинком у Луганській області, який, знаходячись під постійними обстрілами з літа 2014 року, також був пошкоджений. Як докази всі три заявника представили копії технічних паспортів на будинки, фотографії зруйнованого будинку (Лісний) та копії звітів про ситуацію на сході України (Півень).

Читайте такожЄСПЛ прийняв скаргу Афанасьєва на нелюдські умови конвоювання ув'язнених в Росії

Заявники скаржаться, що їхні життя були під загрозою внаслідок обстрілів, і що їх власність була або знищена, або пошкоджена. Заявники також скаржаться загалом на всі державні установи на сході України, включаючи суди, які припинили працювати і були передислоковані в райони, контрольовані урядом України. При цьому вони посилаються на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності), статтю 2 (право на життя), статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд), статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), статтю 10 (свобода вираження поглядів) та статтю 13 (право на ефективний юридичний захист) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

На сьогодні у ЄСПЛ на розгляді перебуває приблизно три тисячі індивідуальних справ, пов'язаних з подіями в Криму чи з бойовими діями на сході України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter