Нафта в 2009 році коштуватиме $25 за барель?

12:55, 26 січня 2009
Суспільство
3094 0

Прогноз Saxo Bank

Експерти європейського інвестиційного банку Saxo Bank прогнозують депресію в Китаї, яка спричинить за собою подальше зниження цін на сировинні товари.

«Весь Китай - це одна велика бульбашка, яку надули американськими кредитними грошима. Кредитування у всьому світі зараз фактично паралізоване. І що тепер робитиме Китай? Наскільки я знаю, у нього немає «плану Б» на випадок зникнення зовнішніх потоків фінансування. Офіційна статистика може не давати всієї картини. Але вже зараз ми бачимо закриття тисяч фабрик, спостерігаємо, як мільйони робітників повертаються в сільські райони, просто щоб прогодуватися. У нинішньому році стане ще гірше, коли китайський експорт згорнеться», - розповів директор з інвестицій Saxo Bank Стін Якобсен.

«Найважче буде тим, хто орієнтований на продаж металів: вони можуть подешевшати ще на 50% в поточному році. Нафта впаде не так сильно, але $25 за барель - найбільш ймовірна ціна на 2009 р. І терпіти такі несприятливі умови доведеться, швидше за все, більше року», - заявив експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter