Інтерпол закликає Міністерство внутрішніх справ України перевірити діяльність громадської організації «Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки» на предмет причетності до протиправної діяльності.

Про це пише газета «Коммерсант-Украина».

У розпорядженні газети опинився лист українського бюро Інтерполу, адресований керівництву МВС, в якому йдеться про необхідність перевірки діяльності громадської організації "Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки".

Відео дня

"З метою припинення будь-яких спекуляцій щодо існування на території України міжнародних правоохоронних організацій необхідно провести ретельну перевірку МПКГБ і її членів на предмет причетності до протиправної діяльності, і за результатами вирішити питання про анулювання реєстрації цієї громадської організації", - йдеться у листі.

За даними Міністерства юстиції, громадська організація "Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки" зареєстрована 17 червня 2005 року, а її юридична адреса співпадає з адресою МВС України - вулиця Богомольця, 10, корпус 5.

Як наголошується на сайті корпорації, її головне статутне завдання - "сприяння органам державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, органам внутрішніх справ і їх посадовцям у забезпеченні громадської безпеки і безпеки дорожнього руху в Україні і за її межами". Крім того, згідно з даними сайту, профільною діяльністю організації є "консолідація зусиль міжнародних правоохоронних органів і спеціальних служб держав у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю". Представництва МПКГБ, звані комісаріатами, є в регіонах України, а також у деяких країнах Європи. Члени МПКГБ носять форму, дуже схожу на міліційну, відзнаки і спеціальні звання.

Інтерпол зацікавився діяльністю МПКГБ після того, як 19 жовтня під час обшуку затриманого в Чорногорії громадянина Боснії і Герцеговини Насера КЕЛЬМЕНДІ було знайдене посвідчення підполковника МПКГБ, а також свідоцтво про отримання нагороди організації "На знак великої пошани". Н.КЕЛЬМЕНДІ підозрюється Інтерполом у причетності до шахрайства, відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом, скоєння "злочинів, пов`язаних з незаконним оборотом наркотиків і вибухових пристроїв, підпалами і фінансуванням терористичної діяльності".

За інформацією газети, МПКГБ видає своїм членам індивідуальні автомобільні номери з абревіатурою МГБ (станом на листопад – 142 номери), причому більшість з них зареєстрована на автомобілі преміум-класу. Крім того, як стверджується на сайті одеського комісаріату корпорації, "посвідчення офіцера МПКГБ міжнародного зразка за кордоном прирівнюється до службового посвідчення офіцера поліції".

Керівництво МПКГБ не приховує, що вона є достатньо мілітаризованою структурою. Голова наглядової ради корпорації Костянтин ТОРОП неодноразово заявляв на прес-конференціях, що "для забезпечення безпеки громадян України і іноземців" незабаром у містах країни з`являться патрулі, організовані МПКГБ і Українським союзом кікбоксингу. На сайті одеського комісаріату можна ознайомитися з фоторепортажами з тренувань членів МПКГБ, які нагадують заняття бійців спецпідрозділів МВС або антитерористичного центру СБУ "Альфа".

"Через незрозумілий статус МПКГБ, її юридичної адреси, а також схожість видаваних нею посвідчень з документами співробітників органів поліції (міліції) їх вилучення у особи, що підозрюється в скоєнні тяжких злочинів, завдало серйозної шкоди іміджу як країни у цілому, так і МВС України зокрема", - резюмується у листі українського бюро Інтерполу, адресованому керівництву МВС.

У Департаменті зв`язків із громадськістю МВС «Коммерсант» запевнили, що інформація про результати перевірки організації "буде пізніше", проте категорично заявили, що "жодні документи не дають таких самих прав, як посвідчення співробітника міліції". "Це в принципі неможливо", - сказала газеті керівник відділу преси Департаменту зв`язків із громадськістю Любов НЕЧИПОРЕНКО.

У свою чергу, керівник прес-служби Департаменту ДАІ МВС Євген КРАВЕЦЬ запевнив, що нічого незаконного у використанні номерів з абревіатурою МГБ немає, і вони не дають жодних переваг. "Якщо водій з такими номерами порушить правила дорожнього руху, то він нестиме відповідальність на загальних підставах", - підкреслив він у розмові з кореспондентом газети.

Не бачать нічого незаконного у своїй діяльності і в самій організації. "Так званий балканський терорист насправді ніякого відношення до кримінальних структур не має, - сказав голова наглядової ради МПКГБ К.ТОРОП. - В організації немає людей з вулиці і не може бути за визначенням, тому що вона достатньо закрита - серед нас багато діючих силовиків".