Перехід Польщі на євро підтримують менше третини поляків (опитування)

14:55, 29 березня 2013
Суспільство
911 0

Менше третини громадян Польщі підтримують приєднання держави до зони єдиної європейської валюти, яку поляки зобов'язалися ввести в країні, вступаючи до Європейського Союзу в 2004 році.

Поляки з обережністю ставляться до євро

Як передає кореспондент УНІАН із Варшави, згідно з оприлюдненим сьогодні опитуванням CBOS, кількість поляків, які підтримують заміну польського злотого на євро, зросла за останні півроку на 4% на тлі аналогічного скорочення числа його супротивників.
Проти запровадження євро висловилися 64% опитаних на тлі 29% тих, хто вважає правильним рішення приєднатися до зони євро, яка об'єднує сьогодні 17 із 27 держав Євросоюзу.

Більшість поляків (майже 60% опитаних) виступили проти запровадження в країні єдиної європейської валюти через очікуване зростання цін.

36% опитаних вважають, що встановлений курс обміну євро на злотий буде невигідним, а 21% звернули увагу на те, що після запровадження єдиної валюти Польща втратить можливість вести суверенну монетарну політику.

На тему: Євро на міжбанку котиться вниз

Серед позитивних чинників, які згадували поляки, які підтримують запровадження євро, найчастіше звучало - полегшення для туристів (35%), ліквідація курсового ризику (19%), полегшення для підприємців і прискорення економічного зростання (16%) та зростання закордонних інвестицій в економіку Польщі (13%).

Як повідомляв УНІАН, до початку світової фінансової кризи, що вибухнула наприкінці 2008 року, представники польської влади заявляли про намір приєднатися до зони євро в 2012 році, але згодом багато хто заговорив про вигідність збереження національної валюти, яка, за даними експертів, дозволила Польщі уникнути рецесії.

У травні минулого року заступник міністра фінансів Польщі Домінік Радзвілл висловлював думку, що країна навряд чи приєднається до зони євро раніше 2020 року, зазначивши, що більшість формальних критеріїв можуть виконати навіть у 2012 році.

Довідка УНІАН. 38 мільйонна Польща, яка вступила до Євросоюзу в 2004 році, зобов'язана запровадити на своїй території єдину валюту, але підписаний владою договір не визначає дати, коли це має відбутися.

Введена в безготівковий розрахунок із 1999 року, а в готівковий із 2002 року єдина європейська валюта - євро - на сьогодні є другою резервною й другою найбільш торгованою валютою в світі після американського долара.

До єврозони входять Австрія, Бельгія, Кіпр, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Мальта, Голландія, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Естонія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter