Михайло Матюшенко героїчно загинув у повітряному бою / фото facebook.com/buchagolova

У Бучі Київської області попрощаються з командиром "привидів Києва", полковником Михайлом Матюшенком.

Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук в Facebook.

За його словами, Михайло Матюшенко героїчно загинув при виконанні бойового завдання ще 26 червня в повітряному бою над Чорним морем.

Відео дня

Він зміг провести нічний бій на тренувальному літаку Л-39 проти двох російських Су-30. Дізнавшись про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників Матюшенко відправився на південний і східний фронти.

"Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали. Сьогодні він їде додому, в Бучу. Давайте гідно зустрінемо і проведемо в останню дорогу Захисника, який віддав своє життя за нас і за Україну. Прощання відбудеться у понеділок, 3 жовтня о 14:00, на Алеї Героїв у Бучі – на кладовищі на вулиці Депутатській, 1", – зазначив Федорук.

Підрозділ "привид Києва" очолював льотчик з Бучі Михайло Матюшенко

"Привид Києва" – це не один льотчик, а цілий підрозділ, який з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну виконує бойові завдання та знищує повітряні цілі ворога.

Відомо, що Михайло Матюшенко служив у 40-й бригаді тактичної авіації і керував "привидами Києва".

Військовий льотчик керував багатьма типами військових і цивільних літаків. До війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній.

"Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Володіючи активною громадянською позицією, очолював громадське формування охорони правопорядку", – розповів мер Бучі.

Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний "Дід" – передавав молодшому поколінню.

Вас також можуть зацікавити новини: