В ОП усвідомлюють, що рішення КСУ остаточне і не підлягає оскарженню / фото УНІАН, Олексій Іванов

В Офісі президента очікують на повний текст рішення Конституційного суду щодо кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Про це йдеться в заяві, що оприлюднена на сайті глави держави.

"Сьогодні Конституційний суд ухвалив рішення, яке має безпосередній стосунок до створення в країні системи максимальної прозорості державного управління та місцевого самоврядування. Повний текст рішення Конституційного суду поки не оприлюднений, але суспільство вже почуло чимало спекулятивних політичних заяв, які суттєво спотворюють позицію держави та президента", - наголошується в заяві.

Читайте такожМайже вісім тисяч українців задекларували понад мільйон гривень доходу

В Офісі президента зазначили, що до сьогодні система електронного декларування та контролю статків посадовців і депутатів "працювала ефективно, нарешті показавши українському народу, чим насправді володіють політики, та дозволивши притягти до відповідальності порушників антикорупційного законодавства".

"Очікуємо публікації повного тексту рішення Конституційного суду в цій справі. Усвідомлюємо, що рішення Конституційного суду остаточні та не підлягають оскарженню. ... Президент обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу та максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил. Українські посадовці та депутати продовжать декларувати своє майно та доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їхньої перевірки та притягнення порушників до відповідальності. Закон в Україні – один для всіх. Навіть для тих політичних сил і діячів, яким кортить підірвати систему електронного декларування", - заявили в Офісі президента.

Скасування відповідальності за недостовірне декларування: що відомо

  • Сьогодні, 27 жовтня, Конституційний суд ухвалив рішення у справі про подання 47 народних депутатів України, скасувавши статтю 366-1 Кримінального кодексу, якою передбачається відповідальність за недостовірне декларування.
  • Рішення набирає законної сили з моменту його ухвалення.
  • Як зазначив у своєму Telegram-каналі член Наглядової ради АТ "Укрзалізниця" Сергій Лещенко, суд за поданням депутатів від "ОПЗЖ" і "За майбутнє" скасував антикорупційну реформу.
  • "На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК. Проект був розданий вранці і проголосований. Такого не було навіть при Януковичі. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий", - повідомив Лещенко.
  • Водночас представник Верховної Ради України у Конституційному суді Ольга Совгиря наголосила, що це рішення було прийнято з кричущими процесуальними порушеннями та є сумнівним за змістом. "На жаль, у зв'язку з сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства Україна ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал", - написала вона у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram