Співробітники гірничодобувного підприємства Кривого Рогу "Рудомайн", яке розробляє кар'єр "Південний", вимагають захистити їх підприємство від необгрунтованих нападок, безпрецедентного тиску і загрози неправомірного закриття.

Про це було заявлено на мітингу, де були присутні близько 200 співробітників компанії.

"На "Рудомайн" чиниться безпрецедентний тиск та інформаційна атака з боку блогерів з сумнівною репутацією, псевдоекологів, які заробляють на життя шантажем підприємств, і активістів з відверто кримінальним минулим. Їх мета — закрити підприємство. Якщо це станеться, куди ми з вами поїдемо працювати? У Польщу збирати полуницю?", — сказав заступник директора з виробництва Сергій Медведєв. — Саме з таких атак і нападок, які зараз відчуває "Рудомайн", починаються рейдерські захоплення бізнесу".

У відповідь на заклики закрити підприємство і засипати кар'єр, еколог компанії "Рудомайн" Наталія Лихачова сказала: "Це неможливо, так як заборонена рекультивація кар'єра, в якому є запаси руди. Зупинка підприємства закінчиться тим, що жителі прилеглих будинків залишаться з величезною ямою і екологічними проблемами один на один. Банально не буде кому займатися навіть пилоподавленням".

Вона нагадала, що за підсумками півріччя частка "Рудомайна" в забрудненні навколишнього середовища Кривого Рогу становить всього 0,1%.

"До речі, компанія платить тільки місту 50 мільйонів гривень податків. За чий рахунок городяни будуть безкоштовно їздити в тролейбусах? — сказав начальник дільниці компанії Володимир Дубінін. — На підприємстві працює 1200 співробітників, за кожним з них — сім’я: діти, родичі, літні батьки. Людей, які залежать від благополуччя компанії, в три рази більше. І вони залишаться без засобів до існування".

За підсумками мітингу співробітники компанії склали петицію, яка буде спрямована до міської владі Кривого Рогу, а також до силових структур.